Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
13 7
Reklama

Żabka może działać jako placówka pocztowa. Są pierwsze wyroki uniewinniające

BS
sobota, 22.09.2018 r.
godz. 14.00
BS | sobota, 22.09.2018 r., godz. 14.00
Żabka może działać jako placówka pocztowa. Są pierwsze wyroki uniewinniające
fot. mat. prasowe Żabka

Nie widać końca sporu pomiędzy Żabką a Państwową Inspekcją Pracy o otwieranie w niedzielę sklepów, które działają jako placówki pocztowe.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
9°C 1032 hPa
JUTRO
pogoda
13°C 1032 hPa
POJUTRZE
pogoda
16°C 1030 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Przypomnijmy, że po wprowadzeniu niedziel wolnych od handlu, właściciel sieci Żabka uznał, że sklepy działają jako placówki pocztowe, a te mogą być otwarte w niedziele - Sklepy Żabka rzeczywiście w większości stanowią placówki pocztowe w rozumieniu prawa ze względu na umowy zawierane z operatorem pocztowym już od 2012 roku. Umowy te są związane ze świadczeniem usług pocztowych, między innymi realizowanej we współpracy z Pocztą Polską - poinformowała wówczas sieć w komunikacie prasowym.

Sprawa wzbudziła wiele kontrowersji, a sklepy znalazły się pod lupą Państwowej Inspekcji Pracy. Jak informuje portal Wiadomości Handlowe do 5 września zapadły 64 wyroki nakazowe uznające właścicieli sklepów za winnych wykroczenia. Jednak większość wyroków została zaskarżona, a to znaczy, że sądy muszą się nimi zająć w normalnym trybie.

Jak się okazuje, w dwóch przypadkach sąd już zdążył uniewinnić przedsiębiorców, a w trzech w ogóle odmówił wszczęcia postępowania, uznając, że franczyzobiorca powinien być traktowany jako placówka pocztowa. 

Reklama