Reklama
Reklama

Poprzemysłowe tereny w samym centrum Poznania do wzięcia. Będzie nowa dzielnica?

Niszczejące gruntów po Zakładzie Napraw Taboru Kolejowego są łakomym kąskiem dla potencjalnych inwestorów. Ich licytacja ma trwać do końca tego roku.

Miasto liczy na sprzedanie terenu po dawnym ZNTK w całości. Obecnie cena gruntów w ramach licytacji wynosi 240 mln zł. Część z tej sumy ma pójść na spłatę należności ZNTK wobec miasta, które wynoszą około 50 mln zł. Jednak w sprzedaży ZNTK chodzi o coś więcej niż tylko pieniądze. Dla miejskich planistów poprzemysłowe tereny w środku miasta są szansą na zbudowanie zupełnej nowej dzielnicy w Poznaniu. ZNTK jest w samym centrum tzw. Wolnych Torów, będących swoistym ewenementem na skalę europejską.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA


- Jesteśmy jednym z nielicznych miast w Polsce i tej części Europy, które taką przestrzeń posiadają, w samym sercu miasta, a więc nie możemy tego zmarnować - mówi w rozmowie z Krzysztofem Czubem z WTK, Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta miasta. Pierwsze tereny, wedle szacunków miejskich włodarzy, mogą zostać zabudowane w perspektywie 3 do 5 lat.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Niebezpiecznie na drogach! IMGW dla części regionu wydłuża ważność obowiązującego ostrzeżenia!
3℃
-1℃
Poziom opadów:
0.3 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
31.44 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro