Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
20 8
Reklama

Poprzemysłowe tereny w samym centrum Poznania do wzięcia. Będzie nowa dzielnica?

sw
piątek, 21.09.2018 r.
godz. 20.48
sw | piątek, 21.09.2018 r., godz. 20.48
Poprzemysłowe tereny w samym centrum Poznania do wzięcia. Będzie nowa dzielnica?

Niszczejące gruntów po Zakładzie Napraw Taboru Kolejowego są łakomym kąskiem dla potencjalnych inwestorów. Ich licytacja ma trwać do końca tego roku.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
21°C 1019 hPa
JUTRO
pogoda
20°C 1020 hPa
POJUTRZE
pogoda
20°C 1019 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Miasto liczy na sprzedanie terenu po dawnym ZNTK w całości. Obecnie cena gruntów w ramach licytacji wynosi 240 mln zł. Część z tej sumy ma pójść na spłatę należności ZNTK wobec miasta, które wynoszą około 50 mln zł. Jednak w sprzedaży ZNTK chodzi o coś więcej niż tylko pieniądze. Dla miejskich planistów poprzemysłowe tereny w środku miasta są szansą na zbudowanie zupełnej nowej dzielnicy w Poznaniu. ZNTK jest w samym centrum tzw. Wolnych Torów, będących swoistym ewenementem na skalę europejską.

- Jesteśmy jednym z nielicznych miast w Polsce i tej części Europy, które taką przestrzeń posiadają, w samym sercu miasta, a więc nie możemy tego zmarnować - mówi w rozmowie z Krzysztofem Czubem z WTK, Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta miasta. Pierwsze tereny, wedle szacunków miejskich włodarzy, mogą zostać zabudowane w perspektywie 3 do 5 lat.

ZOBACZ VIDEO
arrow
Reklama