Reklama
Reklama

Według wewnętrznych sondaży komitetu Tadeusza Zyska, kandydat Zjednoczonej Prawicy ma 30 % poparcia

fot. Tadeusz Zysk @ fb

Tadeusz Zysk liczy na poparcie większe o 10 %, od tego prognozowanego w ostatnim sondażu preferencji wyborczych dla Rzeczpospolitej.

Sposobnością do skomentowania przez Zyska niedawnego sondaży, wykonanego przez pracownię IBRiS, była jego konferencja w sprawie polityki senioralnej. Poznański przedsiębiorca starający się o fotel prezydenta Poznania chwali senioralną politykę miasta, ale twierdzi, że można zrobić w tym obszarze dużo więcej. Zdaniem Zyska w tym obszarze potrzeba zarówno więcej środków, jak i lepszych pomysłów. Wśród nich jest np. powołanie pełnomocnika prezydenta ds. seniorów w randze wiceprezydenta oraz utworzenie centrów opieki senioralnej z opieką geriatryczną.

Przy okazji kandydat Zjednoczonej Prawicy odniósł się do ostatnich prognoz przedwyborczych, dających mu zaledwie 22 % poparcia. Jak się okazuje, Tadeusz Zysk liczy na więcej głosów od poznaniaków. - Te sondaże w "Rzeczpospolitej" zawsze dają Jackowi Jaśkowiakowi wygraną w pierwszej turze. My też prowadzimy badania i według nich mam około 30 proc. Pan Jaśkowiak ma podobnie - mówi kandydat popierany przez PiS. Wydawca wchodzący do polityki nie kryje zadowolenia z takiego obrotu spraw. - Przecież miałem być śmiesznym, zabawnym kandydatem bez poparcia. A w ciągu dwóch, trzech miesięcy zdobyć 30 proc. nie jest rzeczą łatwą - twierdzi rywal urzędującego prezydenta.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

2℃
-1℃
Poziom opadów:
1.1 mm
Wiatr do:
24 km
Stan powietrza
PM2.5
11.79 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro