Reklama
Reklama

Teoretycznie "Dzień bez samochodu" - praktycznie potężne korki

Darmowa komunikacja miejska dla kierowców, którzy zdecydowali się zostawić samochód i przesiąść się na transport publiczny nie pomogła. Miasto stanęło.

Jeszcze nie ma szczytu komunikacyjnego, a już Poznań strasznie się zakorkował. Nieciekawie wygląda sytuacja w centrum, gdzie bardzo trudno jest poruszać się ulicami: Małe Garbary, Solna, Wolnica, Garbary, Północna, Pułaskiego, Roosevelta, Kutrzeby, a także al. Niepodległości.

Nie lepiej przedstawia się możliwość przejazdu przez wschodnią część miasta. Ul. Starołęcka zakorkowała się w obu kierunkach, utrudnione jest także wydostanie się z ronda Starołęka - i to zarówno w kierunku ronda Żegrze, jak i ul. Hetmańską. Bardzo wolno poruszają się auta na Dolnej Wildzie.

Zator czekający na kierowców przemierzających Drogę Dębińską w kierunku AWF zaowocował nielegalnymi sposobami ominięcia go przy użyciu... drogi rowerowej (co widać na fotografii nadesłanej nam przez czytelnika). Nie lepiej mają ci, którzy zdecydowali się na jazdę ul. Królowej Jadwigi. Praktycznie na całym odcinku pomiędzy rondem Rataje, a Mostem Dworcowym uformował się pokaźny korek.

Tradycyjnie, remont Mostu Lecha generuje potężne korki. Stoją auta na Lechickiej od wysokości ul. Murawa, do Hlonda. Podobnie sprawa się ma jeśli chodzi o ul. Naramowicką, Serbską i Wilczak.

Nie lepiej wygląda sytuacja kierowców, którzy utknęli na ul. Św. Michała i Gnieźnieńskiej. Zakorkowany jest również poznański odcinek A2, w kierunku Warszawy.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

25℃
13℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
8 km
Stan powietrza
PM2.5
10.19 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro