Reklama

Podzielona poznańska lewica. Działacze SLD startują do wyborów z Jarosławem Puckiem

fot. Jarosław Pucek @ FB
fot. Jarosław Pucek @ FB

Samorządowcy z SLD, niezadowoleni ze strategii swojej partii, przystąpili do komitetu "Dobro Miasta".

Gazeta Wyborcza informuje, że na listach komitetu pod przywództwem Jarosława Pucka znajdzie się dwóch prominentnych polityków Sojuszu Lewicy Demokratycznej. Chodzi o szefa rady miejskiej SLD Bartosza Kaczmarka oraz szefa SLD w powiecie poznańskim, byłego posła Marka Niedbałę. Obu panom nie po drodze z uformowaną z poznańskich środowisk lewicowych koalicją.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 r. korzystanie z bezklasowych kotłów jest karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Zgłoś się i otrzymaj nawet 40 000 zł.
REKLAMA


W Poznaniu twarzą tego porozumienia jest zastępca prezydenta, Tomasz Lewandowski. Niektórzy działacze SLD zdecydowali się z nim sprzymierzyć i startować z list Lewicy, inicjatywę wsparł też szef wielkopolskiego SLD, Wiesław Szczepański. Kaczmarek z Niedbałą mają jednak za złe Lewandowskiemu, że ten wcześniej opuścił Sojusz. Panowie uważają ponadto, że nie wystawienie przez SLD swojego kandydata na prezydenta z własnym komitetem było błędem. Szczepański domaga się od obu członków Sojuszu złożenia partyjnej legitymacji, jednak ci nie zamierzają tego robić.

Jarosław Pucek ma świadomość różnic w światopoglądach występujących pomiędzy nim, a zaproszonymi przez niego politykami, zarazem jednak podkreśla, że w działalności samorządowej ideologiczna walka nie jest najważniejsza.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

29℃
16℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
10.26 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro