Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
12 -1
Reklama

Dzień bez samochodu: dziś tramwaj, autobus i kolej za darmo. Dla kogo?

j
piątek, 21.09.2018 r.
godz. 08.30
j | piątek, 21.09.2018 r., godz. 08.30
Dzień bez samochodu: dziś tramwaj, autobus i kolej za darmo. Dla kogo?
fot. archiwum

W ramach Tygodnia Zrównoważonego Transportu, który trwa od 15 do 22 września dla mieszkańców przygotowano liczna atrakcje promujące transport publiczny.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
9°C 1033 hPa
JUTRO
pogoda
12°C 1027 hPa
POJUTRZE
pogoda
9°C 1025 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Przypominamy, że w piątek, 21 września przypada Europejski Dzień bez Samochodu. Osoby posiadające przy sobie ważny dowód rejestracyjny samochodu będą mogły korzystać z komunikacji miejskiej oraz z przejazdów pociągami Kolei Wielkopolskich i POLREGIO na terenie Wielkopolski bezpłatnie. Rozszerzamy w tym działania związane z Europejskim Tygodnie Zrównoważonego Transportu. W tym roku szczególnie chcemy zwrócić uwagę na możliwość korzystania z różnych środków transportu nie tylko po Poznaniu, ale i po całej aglomeracji. Można tak zaplanować podróż, żeby nie było potrzeby korzystania z samochodu. Zaczynając od najbliższej soboty, 15 września, a kończąc tydzień później, każdy z pewnością znajdzie dla siebie jakąś ciekawą imprezę. W piątek 21 września, zachęcamy do skorzystania z darmowych przejazdów na liniach ZTM Poznań na podstawie ważnego dowodu rejestracyjnego samochodu - mówi Maciej Wudarski, zastępca prezydenta Poznania.

Wspólnie z Miastem Poznań zrównoważony transport będzie także promować Samorząd Województwa Wielkopolskiego.  W obrębie Województwa Wielkopolskiego będzie obowiązywała możliwość przejazdu na podstawie ważnego dowodu rejestracyjnego samochodu. Będzie można dojechać do stolicy Wielkopolski i przesiąść się na tramwaj lub autobus na liniach ZTM. Liczę, że wiele osób zostanie z nami na dłużej - mówi Wojciech Jankowiak.

Zarówno w przypadku darmowych przejazdów koleją, jak i autobusami i tramwajami, jeden dowód rejestracyjny auta uprawnia do darmowego przejazdu jedną osobę.

Reklama