Reklama

Rzeczpospolita opublikowała sondaż przedwyborczy. Jacek Jaśkowiak może wygrać wybory w pierwszej turze

fot. Jakub Kaczmarczyk/PAP
fot. Jakub Kaczmarczyk/PAP

Wyniki sondażu przeprowadzonego przez pracownię IBRiS opublikowała Rzeczpospolita. Wynika z nich, że obecny prezydent Poznania ma szansę na zwycięstwo w pierwszej turze.

Badanie zostało przeprowadzone 10 września na reprezentatywnej grupie liczącej tysiąc respondentów. Okazuje się, że poparcie dla urzędującego prezydenta zadeklarowało 51,1% badanych. Gdyby taki wynik powtórzył się w wyborach, to zakończyłyby się one na pierwszej turze.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 r. korzystanie z bezklasowych kotłów jest karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Zgłoś się i otrzymaj nawet 40 000 zł.
REKLAMA

Drugie miejsce w sondażu zajął kandydat Prawa i Sprawiedliwości Tadeusz Zysk. Chęć oddania głosu na niego wyraziło 22,5% badanych. Pozostali kandydaci mogą liczyć na poparcie poniżej 10%. Tomasz Lewandowski otrzymał 8,6%, a Jarosław Pucek 8,1% głosów. Dorota Bonk-Hammermeister może liczyć na zaledwie 2,1% głosów. W sondażu nie uwzględniono Wojciecha Bratkowskiego i Przemysława Jakuba Hinca, którzy dopiero niedawno dołączyli do wyścigu prezydenckiego.

Podobnie wygląda poparcie dla potencjalnych radnych. W wyborach do Rady Miasta Koalicja Obywatelska popierana jest przez 44,3% badanych, Prawo i Sprawiedliwość - 23,7%, Lewica Buduje - 12,3%. O przekroczenie progu wyborczego walczy komitet Jarosława Pucka - 5%, a zdecydowanie poniżej progu jest Prawo do Miasta, na które głosować chce zaledwie 2,7%.

Wybory samorządowe już 21 października.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

26℃
15℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
16 km
Stan powietrza
PM2.5
7.61 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro