Reklama
Reklama

Park Rataje będzie większy!

Wizualizacja | fot. UMP
Wizualizacja | fot. UMP

Właśnie podpisano umowy na zagospodarowanie kolejnych działek w ramach Parku Rataje. Ten powiększy się o ponad 30 tysięcy metrów kwadratowych.

Ja poinformowali miejscy urzędnicy nowe obszary nazywane są "trzema trójkątami". Pierwszy obszar obejmuje dwie działki położone w pobliżu ulic Chyżańskiej i Morzyczańskiej. Kolejny usytuowany jest pomiędzy graniczącą z pierwszym obszarem drogą, na której już wybudowano alejkę pieszą i buduje się ścieżkę rowerową, a os Polan. Ostatni teren znajduje się przy ul. Zamenhofa, na wysokości ul. Na Skarpie pomiędzy osiedlami: Jagiellońskim a Rzeczpospolitej.

Cały projekt Parku Rataje jest warty 21 milionów złotych. Środki zaoszczędzone przy okazji pierwszej części inwestycji udało się przeznaczyć, i wynegocjować z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska, na realizację zagospodarowania dodatkowych terenów - mówi Maciej Wudarski, zastępca Prezydenta Miasta Poznania. W ciągu najbliższych dwóch miesięcy Park Rataje powiększy się o kolejne 3 hektary. Dzięki temu udział powierzchni biologicznie czynnej w całym parku znacznie się zwiększy - dodaje.

Ponad 90 procent nowych terenów będzie powierzchnią biologicznie czynną. Posadzonych zostanie ponad 200 drzew. Dodatkowe zasadzenia zieleni w Parku Rataje odbędą się w październiku - zaznacza zastępca prezydenta Poznania. Prace mają zakończyć się w listopadzie 2018 roku. Park Rataje to największy tego typu obiekt w Polsce wybudowany po 1989 roku. Obejmuje teren ok. 14,5 ha, położony pomiędzy osiedlami Jagiellońskim, Powstań Narodowych, Rzeczypospolitej, Bohaterów II Wojny Światowej i Polan.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Rekordowy wrzesień w Poznaniu pod względem pogody. I to nie jest dobra informacja
26℃
13℃
Poziom opadów:
6.3 mm
Wiatr do:
26 km
Stan powietrza
PM2.5
13.32 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro