Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
1 -6
Reklama

Sportowy duch na Raben Cup

REKLAMA
czwartek, 20.09.2018 r.
godz. 13.00
REKLAMA | czwartek, 20.09.2018 r., godz. 13.00
Sportowy duch na Raben Cup

300 zawodników, 28 drużyn z 10 krajów i formuła inspirowana mundialem. Do tego oddani kibice i atmosfera równie gorąca jak w tym roku na stadionach w Rosji. Tak właśnie w skrócie można podsumować Raben Cup 2018, czyli turniej piłki nożnej dla pracowników i kierowców Grupy Raben.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
7°C 1036 hPa
JUTRO
pogoda
1°C 1045 hPa
POJUTRZE
pogoda
6°C 1040 hPa
Tegoroczna edycja turnieju Raben Cup dobiegła końca. Piłkarskich emocji było wiele, a zaszczytne zwycięstwo przypadło polskiej drużynie z Tarnowa. Turniej wraz z piknikiem dla kibiców odbył się 15 września na terenie Stadionu MOSIR  w Poznaniu. 
 
Emocji nie brakowało, a walka była ostra od początku aż do samego końca. Jednak po każdym meczu zawodnicy podawali sobie rękę i wspólnie bawili się kibicując pozostałym drużynom. Sportowy duch walki jest nam bliski dzięki kulturze organizacyjnej opartej na etyce oraz promującej zdrowie i bezpieczeństwo wśród pracowników” – opowiadał Jakub Krzewina, koordynator ds. CSR w Grupie Raben oraz zawodnik drużyny Tulip Tigers – „Tworząc turniej inspirowaliśmy się tegorocznym mundialem w Rosji, a zatem formuła była niemal identyczna.
 
Łącznie w turnieju wzięło udział 28 drużyn i około 300 pracowników Grupy Raben. Zespoły zostały podzielone na osiem grup, w których rywalizowały ze sobą w 24-minutowych meczach (dwie połowy po 12 minut). Zacięte pojedynki wyłoniły najlepsze drużyny, które przeszły do fazy pucharowej (1/8, 1/4, 1/2 finału). 
 
Na co dzień pracujemy w ramach 12 krajów, w których firma ma swoje oddziały. Dzisiaj wielu kolegów zobaczyło się po raz pierwszy, chociaż wcześniej bardzo często rozmawiali przez telefon. Oczywiście, rywalizacji na turnieju trochę było, to tak jak na co dzień w pracy, jest ona potrzebna po to aby się rozwijać i realizować wyznaczone cele. To bardzo dobrze pasuje do kultury, którą mamy w firmie.” – powiedział Ewald Raben, CEO  Grupy Raben tuż przed wręczeniem nagród zwycięzcom turnieju.
 
Po niezwykle zaciętej walce w meczach półfinałowych i finałowych - wszystkie zostały rozstrzygnięte przez rzuty karne - na podium stanęły drużyny:
Miejsce 1:  TARNÓW - Raben Logistics Polska, oddział w Tarnowie
Miejsce 2:  CRUSADERS F.C.  - Raben Logistics Polska, oddział w Pikutkowie
Miejsce 3:  PRAGUE & BOHEMIA - Raben Logistics Czech

Obrońcy tytułu, drużyna CROSSDOCK GĄDKI, odpadli w 1/4 finału przegrywając ze srebrnym medalistą tych rozgrywek. Natomiast, jak na mistrzostwa z prawdziwego zdarzenia przystało, wyróżniono także króla strzelców, najlepszego bramkarza, najlepszego zawodnika turnieju oraz najlepszych kibiców. 
KRÓL STRZELCÓW:  Bartosz Śmigiel (Raben Logistics Polska, oddział w Pikutkowie ) – 24 gole
NAJLEPSZY BRAMKARZ: Piotr Strużyna (Raben Logistics Polska, oddział Gliwice)
NAJLEPSZY ZAWODNIK:  Kamil Kużdżał (Raben Logistics Polska, oddział Tarnowie)
NAJLEPSZY DOPING:  KIBICE ZESPOŁU STARUCHY (Raben Logistics Polska, oddział Gliwice)
 
W evencie wzięło udział ponad 1200 osób, w tym aż 300 zawodników z 10 różnych krajów. Na stadionie byli także kibice oraz dzieci naszych pracowników, którym zapewniliśmy moc atrakcji. Cieszymy się, że takie spotkanie mogliśmy zorganizować właśnie w Poznaniu, ponieważ nieopodal stolicy Wielkopolski, w Robakowie, leży centrala Grupy Raben.” – powiedziała Anita Koralewska-Ratajczak, HR dyrektor w Grupie Raben
 
Na stadionie MOSiR panowała świetna, zagrzewająca do rywalizacji atmosfera. Sporo było także atrakcji dla kibiców i dzieci pracowników. Uczestnicy tegorocznego turnieju już planują taktykę na kolejną edycję.
ZOBACZ VIDEO
arrow
Reklama