Reklama
Reklama

Na Ratajach trwa budowa basenu. Zobacz jak postępują prace!

fot. Piotr Raczkowski
fot. Piotr Raczkowski

Obiekt na os. Piastowskim ma być otwarty w 2019 roku.

Jak już wcześniej informowaliśmy w sierpniu rozpoczęły się prace budowlane związane z powstaniem nowego basenu na osiedlu Piastowskim. Wcześniej stary obiekt, który zamknięto ze względu na zły stan techniczny został zburzony.

Zgodnie z planem w jej miejscu ma powstać basen szkoleniowo - rekreacyjny z dominującą funkcją sportową dla młodzieży, powiększony o część przeznaczoną na fitness i zespół saun. Nowa pływalnia będzie wyposażona w 2 baseny: 6 - torowy basen pływacki o wymiarach 25x16 m oraz basen rekreacyjny o wymiarach 2x5x9m, który umożliwi najmłodszym naukę pływania. W obiekcie znajdą się również przebieralnie grupowe dla grup zorganizowanych, przebieralnie kabinowo-szafkowe oraz zespół przebieralni i natrysków dla osób niepełnosprawnych. Dodatkową atrakcją dla odwiedzających, będzie zespól saun, sala fitness oraz niewielka kawiarnia - poinformowała Ewa Bujak z PTB Nickel - spółki, która wybuduje nowy basen.

Budowa nowej pływalni na Ratajach ma się zakończyć w 2019 roku. Koszt inwestycji to 23 mln. złotych. Autorem projektu architektonicznego jest warszawska firma ATJ Architekci.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

28℃
15℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
11.16 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro