Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
9 0
Reklama

Na Ratajach trwa budowa basenu. Zobacz jak postępują prace!

j
czwartek, 20.09.2018 r.
godz. 11.30
j | czwartek, 20.09.2018 r., godz. 11.30
Na Ratajach trwa budowa basenu. Zobacz jak postępują prace!
fot. Piotr Raczkowski

Obiekt na os. Piastowskim ma być otwarty w 2019 roku.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
7°C 1038 hPa
JUTRO
pogoda
9°C 1033 hPa
POJUTRZE
pogoda
6°C 1029 hPa

Jak już wcześniej informowaliśmy w sierpniu rozpoczęły się prace budowlane związane z powstaniem nowego basenu na osiedlu Piastowskim. Wcześniej stary obiekt, który zamknięto ze względu na zły stan techniczny został zburzony.

Zgodnie z planem w jej miejscu ma powstać basen szkoleniowo – rekreacyjny z dominującą funkcją sportową dla młodzieży, powiększony o część przeznaczoną na fitness i zespół saun. Nowa pływalnia będzie wyposażona w 2 baseny: 6 – torowy basen pływacki o wymiarach 25x16 m oraz  basen rekreacyjny o wymiarach 2x5x9m, który umożliwi najmłodszym naukę pływania. W obiekcie znajdą się również przebieralnie grupowe dla grup zorganizowanych, przebieralnie kabinowo-szafkowe oraz zespół przebieralni i natrysków dla osób niepełnosprawnych. Dodatkową atrakcją dla odwiedzających, będzie zespól saun, sala fitness oraz niewielka kawiarnia – poinformowała Ewa Bujak z PTB Nickel – spółki, która wybuduje nowy basen.

Budowa nowej pływalni na Ratajach ma się zakończyć w 2019 roku. Koszt inwestycji to 23 mln. złotych. Autorem projektu architektonicznego jest warszawska firma ATJ Architekci.

Reklama