Reklama
Reklama

Nowa organizacja ruchu na skrzyżowaniu Dąbrowskiego, Żeromskiego i Przybyszewskiego

Na skrzyżowaniu ulic Dąbrowskiego, Żeromskiego i Przybyszewskiego trwają prace przy wprowadzeniu nowej organizacji ruchu.

O planach wprowadzenia nowej organizacji ruchu pisaliśmy już w lipcu. Teraz rozpoczęły się prace mające na celu jej wdrożenie -Dotąd kierowcy jadący ul. Dąbrowskiego w kierunku centrum mieli do dyspozycji jeden pas do skrętu w lewo, jeden pas do jazdy prosto i jeden prawoskręt. Teraz dwa pasy od lewej strony służą do skrętu w ul. Żeromskiego, a pas prawy do jazdy prosto lub w prawo. Natomiast na ul. Przybyszewskiego dotychczasowy lewoskręt w ul. Dąbrowskiego zmieniono na pas do jazdy prosto. W związku z tym, aby dojechać na Ogrody należy albo skorzystać z wcześniejszego lewoskrętu w ul. Bukowską albo przejechać przez skrzyżowanie na wprost i na najbliższym kolejnym skrzyżowaniu (ul. Żeromskiego z ul. Św. Wawrzyńca) skręcić w lewo w ulicę św. Wawrzyńca - informuje ZDM.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA

Dodatkowy przejazd zyskają też rowerzyści -Wyznaczony zostanie przejazd rowerowy po zachodniej stronie przejścia dla pieszych przez ul. Dąbrowskiego (od strony Jeżyc) oraz ciąg pieszo-rowerowy od ul. Przybyszewskiego do ul. Długosza - czytamy w komunikacie ZDM.

Prace przy wymianie oznakowania i programowaniu sygnalizacji świetlnej potrwają do końca października. ZDM apeluje o zachowanie ostrożności w rejonie prowadzonych prac.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

-1℃
-6℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
51.02 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro