Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
1 -6
Reklama

Paczki wysłane przez Pocztę Polską odbierzesz w Biedronce

BS
środa, 19.09.2018 r.
godz. 18.30
BS | środa, 19.09.2018 r., godz. 18.30
Paczki wysłane przez Pocztę Polską odbierzesz w Biedronce
fot. Hasznalt/wikimedia

Paczkomaty firmy InPost pojawiły się w Polsce kilka lat temu i bardzo szybko przekonały do siebie Polaków. Teraz popularność automatów do wydawania paczek chce wykorzystać Poczta Polska.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
7°C 1036 hPa
JUTRO
pogoda
1°C 1045 hPa
POJUTRZE
pogoda
6°C 1040 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Nazwa Paczkomat jest wprawdzie zarezerwowana przez firmę InPost, ale nie oznacza to, że inne firmy nie mogą stworzyć własnej sieci automatów do wydawania paczek. Teraz popularny trend chce wykorzystać Poczta Polska. Jak dowiedziała się Rzeczpospolita, Poczta Polska chce w przyszłym roku uruchomić w całym kraju tysiąc maszyn do odbioru paczek.

Duża część automatów ma stanąć w sklepach należących do sieci Biedronka. Negocjacje w tej sprawie mają już trwać. Co ciekawe już dziś w niektórych Biedronkach stoją automaty obsługiwane przez firmę SwipBox. Do tej pory współpracowała ona z firmą kurierską DHL, a teraz rozpocznie współpracę z Pocztą Polską. Automaty będą współdzielone przez obie firmy.

Automaty Poczty Polskiej mają też stanąć przy dworcach kolejowych i na stacjach należących do sieci LOTOS. Maszyny w tej lokalizacji będą obsługiwać tylko klientów Poczty Polskiej.

Reklama