Reklama
Reklama

W sobotę Dzień bez Samochodu. Rowerem miejskim pojedziemy za darmo, ale tylko przez godzinę

fot. Piotr Sagalara

Trwa Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu.

W ciągu tych kilku dni urzędnicy chcą namówić mieszkańców miast to zmiany przyzwyczajeń i wybrania ekologicznych środków transportu. Podobnie jest w Poznaniu, gdzie promowana jest m.in. komunikacja zbiorowa.

Interesujesz się zdrowym odżywianiem? Chcesz zostać dietetykiem? Nie zwlekaj! Rekrutacja trwa.
REKLAMA

Dzień bez Samochodu przypadnie tym razem w sobotę, 22 września. Z tej okazji specjalną ofertę przygotował operator Poznańskiego Roweru Miejskiego. Z rowerów Nextbike bezpłatnie będzie można korzystać nawet godzinę (w zwykłe dni to 20 minut).

- To doskonała okazja, by poznać alternatywne wobec samochodów sposoby poruszania się po mieście.Zachęcam, by wybrać się na przejażdżkę, pokonać trasę, jaką zwykle jedziemy do pracy, i przekonać się, że rowerem można dojechać wygodnie, przyjemnie, a często równie szybko - twierdzi Robert Lech, prezes Nextbike.

Mieszkańcy kilku polskich miast mogą jednak liczyć na korzystniejsze promocje. Częstochowianie czy kaliszanie będą mieć do dyspozycji dwie darmowe godziny, a w Łodzi opłaty nie będą pobierane przez cały dzień.

Przypomnijmy, że w piątek na podstawie dowodu rejestracyjnego samochodu będziemy mogli skorzystać z bezpłatnych przejazdów komunikacją miejską.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Pogodowa chwila wytchnienia przed upałami
21℃
17℃
Poziom opadów:
16.1 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
4.42 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro