Reklama
Reklama

Wildecki GiveBox miał łączyć tamtejszą społeczność, niestety "naokoło szafy znów burdel"

fot. Weronika Weronika @ FB

- W ten sposób szafa zniknie - zżyma się jedna z użytkowniczek facebookowej grupy Nieformalna Grupa Wildecka.

GiveBox to pomysł na społeczną wymianę rzeczy - można tu zostawić to, co nie jest nam już potrzebne, a co może przydać się komuś innemu. Pomysł, choć wspaniały, w poznańskiej rzeczywistości nie sprawdza się najlepiej.

15 września, czyli zaledwie 3 dni temu, jedna z dziewczyn, które opiekują się szafą, zamieściła post na sąsiedzkiej grupie na facebooku, narzekając w nim na bałagan w otoczeniu szafy. Główny zarzut wymieniony we wpisie dotyczy tego, że ludzie zostawiają rzeczy w GiveBoksie nie zważając na to, czy jest w nim miejsce. Sterta ciuchów, która się w ten sposób formuje, staje się miejscem... załatwiania potrzeb fizjologicznych co niektórych mieszkańców dzielnicy."Taki menel jeden z drugim rozwleka to po okolicy lub n***a na kupkę i mamy, co mamy" - pisze opiekunka szafy.

Po dramatycznym apelu, by uszanować pracę tych, którzy szafą się zajmują, pojawiła się aktualizacja wpisu. - Naokoło szafy znów burdel. Wczoraj dziewczyny odwaliły kawał dobrej roboty sprzątając, dziś jest znów problem - pisze opiekunka miejsca - W ten sposób szafa zniknie - ostrzega - Nie wspomnę o tym, że to totalny brak szacunku dla osób, które poświęcają swój cenny czas na sprzątanie po flejach - kończy swoją odezwę.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Są dwa ostrzeżenia IMGW dla Wielkopolski I i II stopnia
29℃
18℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
9 km
Stan powietrza
PM2.5
17.21 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro