Reklama

Poznań w ścisłej czołówce prestiżowego rankingu najbardziej rozwijających się centrów technologicznych

fot. Michał Nadolski / archiwum
fot. Michał Nadolski / archiwum

Trzy polskie miasta zostały docenione w raporcie CBRE "EMEA Tech Cities" - informuje portal Wirtualny Nowy Przemysł.

Ranking, o którym mowa, uwzględnia największe klastry technologiczne w Europie, na Bliskim Wschodzie oraz w Afryce. Polskie miasta zostały sklasyfikowane w kategorii "Growth Clusters", jako te obdarzone największym potencjałem wzrostu w sektorze technologicznym. Prócz stolicy Wielkopolski w europejskiej czołówce znalazły się także Kraków i Katowice, które zajęły w tym zestawieniu odpowiednio trzecie i szóste miejsce. Poznań znalazł się na ósmej pozycji.

Autorzy raportu, sektor technologiczny podzielili na dwie grupy działalności. W pierwszej znalazły się firmy tradycyjne, czyli dostawcy oprogramowania, usług IT, usług telekomunikacyjnych oraz sprzętu IT. Drugą stanowią dostawcy usług internetowych, e-commerce, firmy zajmujące się reklamą i marketingiem, grami, cyberprzestępczością oraz fintechy.

Polskim liderem rankingu jest Kraków, w którym przez ostatnie 10 lat zatrudnienie w sektorze hi-tech wzrosło aż aż o 66 %. Poznań nie jest pod tym względem wiele gorszy - w tym samym czasie przybyło w nim o 64 % pracowników tak szeroko rozumianej branży.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

7℃
3℃
Poziom opadów:
2.5 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
21.28 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro