Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
18 5
Reklama

Poznań w ścisłej czołówce prestiżowego rankingu najbardziej rozwijających się centrów technologicznych

sw
wtorek, 18.09.2018 r.
godz. 19.23
sw | wtorek, 18.09.2018 r., godz. 19.23
Poznań w ścisłej czołówce prestiżowego rankingu najbardziej rozwijających się centrów technologicznych
fot. Michał Nadolski / archiwum

Trzy polskie miasta zostały docenione w raporcie CBRE „EMEA Tech Cities” - informuje portal Wirtualny Nowy Przemysł.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
13°C 1032 hPa
JUTRO
pogoda
18°C 1027 hPa
POJUTRZE
pogoda
11°C 1027 hPa
zakładka
WIADOMOŚCI
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Ranking, o którym mowa, uwzględnia największe klastry technologiczne w Europie, na Bliskim Wschodzie oraz w Afryce. Polskie miasta zostały sklasyfikowane w kategorii „Growth Clusters”, jako te obdarzone największym potencjałem wzrostu w sektorze technologicznym. Prócz stolicy Wielkopolski w europejskiej czołówce znalazły się także Kraków i Katowice, które zajęły w tym zestawieniu odpowiednio trzecie i szóste miejsce. Poznań znalazł się na ósmej pozycji.


Autorzy raportu, sektor technologiczny podzielili na dwie grupy działalności. W pierwszej znalazły się firmy tradycyjne, czyli dostawcy oprogramowania, usług IT, usług telekomunikacyjnych oraz sprzętu IT. Drugą stanowią dostawcy usług internetowych, e-commerce, firmy zajmujące się reklamą i marketingiem, grami, cyberprzestępczością oraz fintechy.

Polskim liderem rankingu jest Kraków, w którym przez ostatnie 10 lat zatrudnienie w sektorze hi-tech wzrosło aż aż o 66 %. Poznań nie jest pod tym względem wiele gorszy - w tym samym czasie przybyło w nim o 64 % pracowników tak szeroko rozumianej branży.

Reklama