Reklama
Reklama

Ławica traci połączenie: LOT nie zabierze nas do Izraela

fot. Renata Winczewska

Narodowy przewoźnik rezygnuje z realizacji połączenia Poznań - Tel Awiw.

Portal fly4free.pl informuje, że należący do LOT-u Boeing 737-Max 8, którym pasażerowie z Ławicy mogą polecieć do Izraela, po raz ostatni wykona taki rejs pod koniec lutego 2019 roku.

- Potwierdzam informację, że zawieszamy połączenie między Poznaniem i Tel Awiwem. Ostatni rejs na tej trasie zaplanowany jest na 20 lutego 2019 roku., do tego momentu bilety są w sprzedaży. Pozostałe połączenia LOT-u do Tel Awiwu zostaną utrzymane, a ich łączna liczba się nie zmieni, ponieważ od 25 lutego 2019 r zaczniemy obsługiwać też trasę Kraków-Tel Awiw - powiedział Konrad Majszyk z biura prasowego LOT.

Przewoźnik potwierdził, że loty z Wielkopolski cieszyły się małym zainteresowaniem pasażerów, stąd decyzja o likwidacji połączenia.

Dla pasażerów ta decyzja nie powinna być wielkim problemem, ponieważ do Ejlatu i Tel Awiwu dwa razy w tygodniu latają z Ławicy samoloty Ryanaira. Usługi irlandzkiego przewoźnika cieszą się zresztą sporym zainteresowaniem, o czym świadczą opublikowane przez władze lotniska dane za sierpień.

Poznańskie lotnisko w tym roku straciło już realizowane przez Wizz Air połączenie do Barcelony, wkrótce z siatki znikną także loty na Islandię.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

6℃
-3℃
Poziom opadów:
13 mm
Wiatr do:
32 km
Stan powietrza
PM2.5
5.85 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro