Reklama
Reklama

Gala Fame MMA w Poznaniu. W ringu m.in. Bonus BGC i "patostreamerzy"

fot. Roger Gorączniak

W poznańskiej Arenie odbędzie się druga gala organizacji Fame MMA.

Mieszane sporty walki, głównie dzięki KSW, zyskują w naszym kraju coraz większą popularność. Do promocji poszczególnych eventów często wykorzystywane są tzw. freak fighty, nie mające zbyt wiele wspólnego z prawdziwym sportem.

W styczniu rusza miejski program Kawka Bis! To ostatni moment na wymianę kopciucha. Na mocy uchwały antysmogowej od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z nich będzie karane. Więcej informacji na: poznan.pl/kawka
REKLAMA


Część fanów zarzuca organizatorom, że celebryci zarabiają więcej niż "regularni" zawodnicy, a prawdziwa rywalizacja schodzi na dalszy plan. Nieco inna idea przyświeca Fame MMA, gdzie z definicji pojawiają się "wojownicy" mający na co dzień niewiele wspólnego ze sportem.

Pierwsza gala organizacji okazała się sporym sukcesem. 13 października odbędzie się kolejna, tym razem w poznańskiej Arenie.

Skoro pojedynki będą toczone na Łazarzu, to w klatce nie może zabraknąć Bonusa BGC. Piotr Witczak, który stał się sławny dzięki swoim internetowym "wyczynom", próbował już swoich sił w zawodowym MMA - 4 lata temu przegrał z Andrzejem Michalczykiem. W ubiegłym roku mierzył się z mniej wymagającym rywalami: Wojciechem Golą (porażka) i Krzysztofem "Bodychristem" Ciesielskim (zwycięstwo).

Rywalem Bonusa będzie "Ztrolowany".

Na gali pojawi się także Daniel "Magical" Zwierzyński, jeden z najpopularniejszych "patostreamerów". W skrócie: YouTuber transmituje życie swoje i swojej rodziny, oparte głównie na piciu alkoholu, a widzowie wpłacają mu za to pieniądze. Teraz "Magical" sprawdzi formę "Rafonixa".

W klatce pojawią się także m.in. "Adbuster" czy Dawid Ozdoba. Organizatorzy przewidzieli również część artystyczną (zagra Young Multi), a jednym z komentatorów ma być gwiazda Warsaw Shore, Paweł "Trybson" Trybała.

Obecnie trwa sprzedaż biletów na galę. Najtańsze kosztują 60 złotych.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Uwaga na trasach! Może być ślisko!
2℃
0℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
11 km
Stan powietrza
PM2.5
23.27 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro