Słaby Kolejorz przegrał w klasyku. Legia Warszawa - Lech Poznań 1:0

W meczu 8. kolejki Lotto Ekstraklasy Lech Poznań przegrał 0:1 z Legią Warszawa. Spotkanie rozczarowało poziomem.

Tym razem Ivan Djurdjević zdecydował się na grę z czterema obrońcami. W pomocy postawił natomiast m.in. na Darko Jevticia, który ostatnie spotkania oglądał z perspektywy trybun.
Gra od początku toczyła się pod dyktando gospodarzy, którzy dominowali w środku pola i dłużej utrzymywali się przy piłce, a po stracie natychmiast próbowali ją odzyskać. Generalnie jednak poziom meczu nie zachwycał i postronny kibic mógł czuć się rozczarowany.
Legia wyszła na prowadzenie w 31. minucie. Świetnie, prostopadle zagrał pomiędzy obrońcami Szymański, piłki nie przejął Janicki, a sytuację sam na sam wykorzystał Nagy.
Po stracie gola Lech nie był w stanie skutecznie odpowiedzieć. Legia nieco zwolniła, częściowo oddała inicjatywę, ale nadal bez większych problemów kontrolowała przebieg spotkania.
Po zmianie stron niewiele się zmieniło. Ataki Lecha były niemrawe i nie miały prawa zaskoczyć gospodarzy. Kiedy już udało się przedostać w pole karne Legii, to pojawiały się problemy z oddaniem celnego strzału.
Arbiter podyktował dla Legii rzut karny po rzekomym faulu Rogne, ale po analizie VAR zmienił (słusznie) zdanie.
Minuty leciały, a Lech nadal miał ogromne problemy ze stwarzaniem sytuacji. W grze Kolejorza brakowało pomysłu, szwankowała taktyka, a starający się urywać skrzydłem Jóźwiak nie miał wsparcia kolegów.
Ostatecznie gospodarze odnieśli skromne zwycięstwo, dzięki któremu wyprzedzili Lecha w tabeli. Hit 8. kolejki rozczarował, bo choć Wojskowi nie pokazali wielkiego futbolu, to dzięki dzięki zaangażowaniu i dyscyplinie taktycznej okazali się lepsi od Kolejorza. Szkoda, bo poznaniacy zmarnowali kolejną szansę na zwycięstwo w Warszawie.
Legia Warszawa - Lech Poznań 1:0 (1:0)
Legia: Cierzniak - Stolarski, Wieteska, Jędrzejczyk, Hlousek - Antolić (Martins 90"), Cafu - Kucharczyk, Szymański (Radović 74"), Nagy - Carlitos (Kante 72")
Rezerwowi: Malarz, Kante, Martins, Mączyński, Astiz, Radović, Kulenović
Lech: Putnocky - Cywka, Janicki, Rogne (Goutas 78"), De Marco - Trałka (Gajos 64"), Jevtić (Tomczyk 64"), Tiba - Amaral, Gytkjaer, Jóźwiak
Rezerwowi: Burić, Goutas, Gajos, Klupś, Kostevych, Tomczyk, Wasielewski
Bramki: Nagy 31"
Kartki: De Marco 12" (żółta), Carlitos 12" (żółta), Jędrzejczyk 12" (żółta), Martins 90" (żółta)

90
W niezłej sytuacji był po rzucie rożnym Gytkajer, ale stojąc tuż przed bramką nie był w stanie zaskoczyć Cierzniaka
70
Tiba miał dobrą okazję do dośrodkowania, ale piłka nie trafiła do żadnego z jego kolegów
69
Cywka zagrał w pole karne do Gytkjaera, ale ten nie zdołał oddać celnego strzału i stracił piłkę
54
Starcie Rogne i Nagy'a, ale czy to był faul?
48
Piłka krążyła w okolicy pola karnego Lecha, ale Legia nie oddała celnego strzału
47
Oba zespoły wróciły na boisko bez zmian
46
45
Koniec pierwszej połowy spotkania. Legia Warszawa - Lech Poznań 1:0. Bramka: Nagy