Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
1 -3
Reklama

Wartostrada: w przyszłym roku nowe oświetlenie i monitoring wizyjny

j
niedziela, 16.09.2018 r.
godz. 16.38
j | niedziela, 16.09.2018 r., godz. 16.38
Wartostrada: w przyszłym roku nowe oświetlenie i monitoring wizyjny
fot. PIM

Zapowiedziane inwestycje na półtorakilometrowym odcinku Wartostrady - od mostu Bolesława Chrobrego do mostu Królowej Jadwigi mają zakończyć się na początku roku.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
0°C 1027 hPa
JUTRO
pogoda
1°C 1029 hPa
POJUTRZE
pogoda
0°C 1022 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Budowa oświetlenia i monitoringu nad Wartą jest dla Miasta zadaniem priorytetowym. Jego realizacja przełoży się na zwiększenie bezpieczeństwa osób przebywających na terenach nadwarciańskich - zarówno mieszkańców jak i turystów - podkreśla Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta Poznania.

Prace budowlane wzdłuż odcinka ścieżki pieszo-rowerowej od mostu Bolesława Chrobrego do mostu Królowej Jadwigi, na wale przeciwpowodziowym Warty właśnie się rozpoczynają. Do połowy stycznia na tym odcinku zamontowanych zostanie łącznie 45 lamp i 9 kamer. Zbudowana zostanie sieć zasilająca oświetlenie oraz sieć światłowodowa, łącząca kamery z istniejącym systemem monitoringu - informują PIM.

W ramach inwestycji zaplanowano również rozbiórkę fragmentu istniejącej nawierzchni ścieżki wraz z jej odtworzeniem na ok. 170-metrowym odcinku - od parku w Starym Korycie Warty do ul. Ewangelickiej, a także przebudowę istniejącej nawierzchni na długości ok. 290 m w parku im. T. Mazowieckiego, do mostu Królowej Jadwigi - dodają.

Według planów roboty budowlane zakończą się 16 stycznia, a odbiór końcowy ma nastąpić do 15 lutego 2019 roku.

Reklama