Reklama
Reklama

Nowy plac zabaw powstał nad Maltą

fot. PIM
fot. PIM

Dzieci mogą już korzystać z nowego placu zabaw, który stanął na północnym brzegu jeziora Maltańskiego pomiędzy Termami Maltańskimi a tablicą wyników Toru Regatowego Malta.

Plac zabaw podzielony został na dwie strefy - dla dzieci młodszych i nieco starszych dzieci. Na placu znalazły się też urządzenia przeznaczone dla osób niepełnosprawnych. Główną atrakcją jest Okręt Fregata - służący rozwijaniu orientacji przestrzennej, zachowania równowagi i rozwoju sensoryczno-motorycznego. Obok znajdują się m.in. : karuzela, zjeżdżalnia, bujaki, mostek, huśtawki integracyjne oraz urządzenie do ćwiczenia równowagi tzw. slackline - informują Poznańskie Inwestycje Miejskie.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA

To kolejne miejsce w Poznaniu z myślą o najmłodszych! Pomyślano też o ich rodzicach i dziadkach - by było gdzie miło i bezpiecznie spędzić czas z dziećmi. Wiem, jakie to ważne, by place zabaw były blisko domu, bo sam czasem chodzę z wnuczką - mówi prezydent Poznania, Jacek Jaśkowiak. Ten nowy, nad Maltą, przyciągnie nad jezioro jeszcze więcej rodzin z małymi dziećmi. Co istotne, został zaprojektowany tak, by służyć nie tylko zabawie, ale też wpływać na rozwój najmłodszych poznaniaków - dodaje.

W ramach Rodzinnej Przystani Sportu i Rekreacji pojawiły się też ławki, kosze na śmieci czy stojaki rowerowe. Do dyspozycji użytkowników oddane zostały również odcinek pieszej ścieżki oraz odcinek ścieżki rowerowej o nawierzchni bitumicznej - obie łączą nowy park z istniejącą infrastrukturą - dodają PIM. Całość kosztowała prawie 1 420 000 zł.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

-2℃
-5℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
40.83 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro