Reklama

Trzech producentów chce dostarczyć nowe pociągi dla Poznańskiej Kolei Metropolitalnej

fot. BS
fot. BS

W minionym tygodniu otwarto oferty w przetargu na dostawę pięciu nowych pociągów dla Poznańskiej Kolei Metropolitalnej.

Przedmiotem postępowania przetargowe jest zakup pięciu nowych pociągów z możliwością rozszerzenia zamówienia o kolejne dwa składy. Elektryczne zespoły trakcyjne mają być całkowicie nowe. Pociągi mają być dostosowane do obsługi ruchu aglomeracyjnego i być zdolne do poruszania się z prędkością do 160 km/h.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 r. korzystanie z bezklasowych kotłów jest karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Zgłoś się i otrzymaj nawet 40 000 zł.
REKLAMA

Zainteresowanie dostarczeniem pojazdów wyraziły trzy podmioty: konsorcjum PESA i ZNTK Mińsk Mazowiecki, Newag oraz Stadler. Najtańsza okazała się propozycja PESA/ZNTK. Bydgoski producent jest gotów zrealizować zamówienie za kwotę 178,2 mln złotych. Newag wycenił swoją ofertę na 205,8, a Stadler na 235,7 mln złotych. Zamawiający przygotował budżet na poziomie 167,9 mln zł (119,9 mln zł za podstawową część zamówienia).

O wyborze zadecydują cena (65%), warunki gwarancji (25%), termin dostarczenia pierwszych dwóch pojazdów (9%) oraz kolejnych dwóch (6%).

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

31℃
17℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
12 km
Stan powietrza
PM2.5
12.32 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro