Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
11 -1
Reklama

Nowa siedziba Teatru Muzycznego powstanie przy ul. Św. Marcin. Miasto ogłosiło konkurs architektoniczny

j
piątek, 14.09.2018 r.
godz. 14.44
j | piątek, 14.09.2018 r., godz. 14.44
Nowa siedziba Teatru Muzycznego powstanie przy ul. Św. Marcin. Miasto ogłosiło konkurs architektoniczny
W miejscu czerwonego sześciokąta powstanie nowy budynek Teatru Muzycznego - fot. aerofoto-kaczmarczyk.com

Miasto Poznań ogłosiło dziś konkurs na opracowanie koncepcji architektonicznej siedziby Teatru Muzycznego w Poznaniu.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
10°C 1024 hPa
JUTRO
pogoda
11°C 1021 hPa
POJUTRZE
pogoda
10°C 1017 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Nowa siedziba teatru powstanie na działce u zbiegu ul. Św. Marcin i Skośna, w sąsiedztwie Akademii Muzycznej. Konkurs ma charakter międzynarodowy. Skierowany jest do zespołów składających się z architektów doświadczonych w zakresie realizacji podobnych obiektów. Oprócz budynku o wysokiej jakości architektury Miasto i Teatr oczekują nowoczesnych, funkcjonalnych i przyjaznych mieszkańcom rozwiązań wnętrz, technologii sceny i logistyki – informują miejscy urzędnicy. Będzie to pierwszy w powojennej historii Poznania budynek teatralny zbudowany od podstaw – dodają.

Konkurs odbywać się będzie w dwóch etapach W pierwszym etapie zainteresowani przedkładają autorski opis wizji. Do drugiego etapu i złożenia pracy konkursowej wraz makietą, zostanie zaproszonych 6 zespołów.

Wnioski o udział w I etapie konkursu można składać do 18 października 2018 r. Natomiast laureatów konkursu poznamy na początku marca 2019 r. Miasto na pulę nagród przeznaczyło 220 tys. zł. Zwycięzca I nagrody otrzyma 80 tys. zł oraz zaproszenie do opracowania projektu budowlanego i wykonawczego, za który przewidziane jest już wynagrodzenie znacznie wyższe, w wysokości 7 mln 300 tys. zł. Na budowę Teatru Miasto Poznań planuje wydać w kolejnych latach 170 mln zł – dodają miejscy urzędnicy.

Reklama