Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
2 0
Reklama

W Poznaniu miejsca parkingowe zamienią się w kawiarnie, czytelnie, zielone ogródki i kino

j
piątek, 14.09.2018 r.
godz. 14.19
j | piątek, 14.09.2018 r., godz. 14.19
W Poznaniu miejsca parkingowe zamienią się w  kawiarnie, czytelnie, zielone ogródki i kino
fot. Włodzimierz Hoppel, archiwum

Przed nami już szósta edycja Park(ing) Day Poznań.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
11°C 1021 hPa
JUTRO
pogoda
2°C 1017 hPa
POJUTRZE
pogoda
6°C 1020 hPa
zakładka
WIADOMOŚCI
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

W sobotę 15 września trakcie kolejnego „ulicznego święta” parkingi w mieście zmienia się w kawiarnie, czytelnie, zielone ogródki, kino czy sale koncertowe. W całym mieście kilkadziesiąt knajpek, kawiarni czy cukierni włączy się w wspólne świętowanie. Przed witrynami wystawią stoliki, krzesła i doniczki z zielenią̨. Dobra ulica to miejsce pełne życia. Razem z restauratorami, barmankami, aktywistami i animatorkami kultury będziemy zmieniali miejsca parkingowe w ogródki do siedzenia, jedzenia, picia, rozmów – podkreślając ich kulturalno-towarzyską funkcję – informują organizatorzy akcji z Malta Festival Poznań. W Park(ing) Day wezmą udział także lokale z własnymi ogródkami – dodają.

Podczas Parking Day ponownie zwrócona będzie szczególna uwaga na zalety parkingów podziemnych i buforowych, dlatego w podziemiach parkingu na placu Wolności – wieczorne kino i koncerty m.in. z utworami Maanamu.

Park(ing) Day to akcja, która odbywa się od 2005 roku. Uczestniczą w niej miasta na całym świecie, które chcą zwrócić uwagę na zbyt małą przestrzeń dla mieszkańców, którą coraz częściej zajmują samochody. Ideą akcji jest przekształcenie jednego płatnego miejsca parkingowego w jednodniowy mikro park.

Reklama