Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
6 -2
Reklama

Znęcał się nad małym kotkiem: rzucił zwierzę do rowu, a wtedy zatrzymał się jadący drogą kierowca...

j
piątek, 14.09.2018 r.
godz. 13.30
j | piątek, 14.09.2018 r., godz. 13.30
Znęcał się nad małym kotkiem: rzucił zwierzę do rowu, a wtedy zatrzymał się jadący drogą kierowca...
fot. Fundacja Animal Security

Do zdarzenia doszło w miejscowości Lipa w powiecie obornickim.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
2°C 1045 hPa
JUTRO
pogoda
6°C 1038 hPa
POJUTRZE
pogoda
9°C 1034 hPa

W ubiegły wtorek kierowca przejeżdżający przez miejscowość Lipa miał zauważyć mężczyznę, który znęca się nad małym kotkiem. Oprawca zwierzę kopał, a także rzucił kociaka na odległość 2 metrów, sprawiając, że ten znalazł się w przybocznym rowie. Kierujący pojazdem widząc całe zdarzenie cofnął się i zatrzymał sprawcę jednocześnie zabezpieczając zakrwawionego kotka w samochodzie – relacjonują przedstawiciele Fundacji Animal Security, która już zajęła się sprawą. 

Na miejsce natychmiast wezwani zostali policjanci oraz weterynarz. Potwierdzam, że takie zdarzenie miało miejsce. Mężczyzna w rozmowie z Funkcjonariuszami tłumaczył, że nie chciał celowo kopnąć zwierzęcia tylko odepchnąć, by nie wpadło pod nadjeżdżające samochody – mówi sierż. Izabela Leśnik oficer prasowy policji z Obornik. Policjanci cały czas prowadzą czynności w tej sprawie. Czekamy na opinię weterynarza odnośnie obrażeń kota. Będzie ustalane między innymi, czy bezdomne zwierzę nie doznało ich wcześniej – dodaje.

Kotek przeszedł już operację. Rokowania są jednak ostrożne. W miednicy stwierdzony został krwiak, konieczne było również usunięcie części ogona – dodają przedstawiciele Fundacji Animal Security. Chcemy podkreślić poświęcenie i ogromne zaangażowanie świadka tego bestialskiego czynu, który natychmiast zareagował, zatrzymał sprawcę, wezwał odpowiednie służby i dalej współpracuje z policją z determinacją próbując doprowadzić temat do końca. Mamy ogromną nadzieję, że sprawa zakończy się wyrokiem skazującym – kończą przedstawiciele Animal Security.

Osoby, które były świadkami zdarzenia proszone są o kontakt Fundacją Animal Security oraz policją.

Reklama