Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
10 3
Reklama

Joanna Jaśkowiak znów w sądzie za słowa „Jestem wk..wiona”

j
piątek, 14.09.2018 r.
godz. 12.30
j | piątek, 14.09.2018 r., godz. 12.30
Joanna Jaśkowiak znów w sądzie za słowa „Jestem wk..wiona”

W piątek w sadzie Okręgowym w Poznaniu odbyła się pierwsza rozprawa apelacyjna Joanny Jaśkowiak. Sprawa dotyczy użycia słowa "nieprzyzwoitego" podczas demonstracji Strajku Kobiet na placu Wolności.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
18°C 1027 hPa
JUTRO
pogoda
10°C 1025 hPa
POJUTRZE
pogoda
6°C 1014 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Obrońca żony prezydenta Poznania domaga się umorzenia postępowania oraz uchylenia wyroku lub uniewinnienia. Czekamy na ogłoszenie wyroku. Trudno mi w tej chwili cokolwiek komentować – mówi Joanna Jaśkowiak. Będzie można komentować, czy poddać się wyrokowi sądu jak będzie on ogłoszony – dodaje. Uważam, że sąd odpowiednio podszedł do rozpoznania sprawy. To , że nie wydał wyroku od razu świadczy o tym, że zamierza się do wydania wyroku przyłożyć - kończy.

Przypomnijmy Joanna Jaśkowiak użyła niecenzuralnych słów na demonstracji kobiet 8 marca w ramach Międzynarodowego Strajku Kobiet. Budzą się we mnie różne uczucia i tymi uczuciami chciałabym się przede wszystkim z kobietami podzielić. Najpierw było to zdziwienie, później zaskoczenie, oburzenie, niedowierzanie, złość, wściekłość i ostatecznie brakuje mi słów. I chyba zostaje tylko jedno, mało cenzuralne. W..rw. Jestem wk..wiona - powiedziała w wystąpieniu żona prezydenta Poznania, a tłum nagrodził ją brawami.

Przemówienie, a zwłaszcza jedno- wulgarne słowo odbiło się szerokim echem. Na tyle silnym, że żona prezydenta dostała wezwanie na policję.  Zawiadomienie było anonimowe, przyszło na policję mailem w czerwcu. Później trwały formalności – tłumaczyła zaraz po przesłuchaniu żona prezydenta Poznania. Złożyłam wyjaśnienia, wypierać się nie ma czego, nie wstydzę się tego, co powiedziałam. Będzie prowadzone dalsze postępowanie i trudno mi powiedzieć jaki będzie dalszy ciąg – dodała.

Policja wnioskowała do sądu o ukaranie żony prezydenta Poznania. W maju 2018 roku Joanna Jaśkowiak została skazana na karę grzywny w wysokości 1 tys. złotych.

Prawomocny wyrok ma zapaść 24 września. W sądzie żonie towarzyszył dziś prezydent Jacek Jaśkowiak.

Reklama