Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
11 -1
Reklama
zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
10°C 1024 hPa
JUTRO
pogoda
11°C 1021 hPa
POJUTRZE
pogoda
10°C 1017 hPa

Monopoly Poznań - kiedy premiera i kto pojawi się na planszy?

REKLAMA
piątek, 14.09.2018 r.
godz. 16.00
REKLAMA | piątek, 14.09.2018 r., godz. 16.00
Monopoly Poznań - kiedy premiera i kto pojawi się na planszy?

Już w październiku zagramy w Monopoly Poznań. Prace nad poznańską edycją jednej z najpopularniejszych na świecie planszówek dobiegły końca, a gra właśnie trafiła do produkcji. Pierwsi gracze będą mogli stawiać domki i hotele na lokalnych polach już 6 października. Na ten dzień zaplanowano uroczystą premierę, którą uświetni obecność Pana Monopoly!

Zapowiedź powstania gry Monopoly Poznań spotkała się z entuzjastycznymi reakcjami poznaniaków. Nie dziwi więc, że wielu mieszkańców naszego miasta z niecierpliwością czeka na możliwość zagrania w planszówkę. Emocje są tym większe, że wciąż nie znamy ostatecznej listy pól. A przecież to, jakie pola znajdą się na planszy, a jakich zabraknie, zawsze wzbudza emocje i prowokuje do gorących dyskusji. Podobnie jest w przypadku poznańskiej edycji gry. Intensywne prace nad ostatecznym wyglądem planszy trwały do końca wakacji. 

Wybór miejsc nie był łatwy i ważył się do samego końca. Żałujemy, że nie wszystkie miejsca, które braliśmy pod uwagę mogły znaleźć się na planszy, ale reguły gry są nieubłagane i na planszach Monopoly do zagospodarowania mamy tylko 28 pól – mówi Karina Nelka, koordynator projektu z firmy Winning Moves, wydawcy gry. – Na szczęście ten wybór już za nami, jesteśmy z niego bardzo zadowoleni i wierzymy, że przypadnie do gustu także poznaniakom. Jestem jednak pewna, że dyskusje nad ostatecznym kształtem planszy z pewnością się pojawią i także to dodaje smaczku całej zabawie – dodaje.  

Warto zresztą przypomnieć, że sami mieszkańcy mieli swój udział w ostatecznym kształcie planszy, głosując na wybrane zabytki, decydując, co znajdzie się na pierwszym oraz najdroższym polu albo wybierając szkołę podstawową, która znalazła się na Monopoly Poznań. Już wiemy, że na planszy znajdzie się m.in. Ratusz, Stary Browar, Volkswagen Poznań i Brama Poznania ICHOT. Jednak na odpowiedź, co do pełnej listy pól musimy poczekać do premiery. Niemniej już teraz wydawca zdradza, że jedno z nich będzie należeć  do Wyższej Szkoły Bankowej.

Jako Wyższa Szkoła Bankowa działamy w Poznaniu od blisko 25 lat i przez ten czas staliśmy się znaczącym punktem na edukacyjnej mapie miasta. Dlatego uznaliśmy, że nie może nas zabraknąć również w poznańskiej edycji Monopoly. Dodatkowo bliska jest nam sama idea gry. Nawet, jeśli jest to tylko zabawa, to uczy przecież takich samych mechanizmów, jakich w realnym świecie uczymy naszych studentów, czyli przedsiębiorczości, planowania wydatków czy zarządzania finansami – mówi Małgorzata Kluska-Nowicka, wicekanclerz Wyższej Szkoły Bankowej w Poznaniu. – Na planszy Monopoly pojawi się najnowszy i najnowocześniejszy budynek dydaktyczny WSB, mieszczący się przy ul. Powstańców Wielkopolskich 2a. Mam nadzieję, że właśnie to pole będzie dla graczy Monopoly istotnym punktem do zdobycia – dodaje. 

Teraz gra Monopoly Poznań trafiła do produkcji. Jej oficjalna premiera odbędzie się w sobotę 6 października. Wtedy też będzie można kupić grę. Inicjatywę Monopoly Poznań wspiera Urząd Miasta. 

Reklama