Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
10 3
Reklama

W sobotę festyn służb w Bolechowie. „Na finał przygotowano – kąpiel w pianie gaśniczej”

j
piątek, 14.09.2018 r.
godz. 09.34
j | piątek, 14.09.2018 r., godz. 09.34
W sobotę festyn służb w Bolechowie. „Na finał przygotowano – kąpiel w pianie gaśniczej”
fot. KM PSP Poznań / archiwum

Festyn odbywać się będzie od godziny 13:00 do 17:00 na terenie Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej nr 8 w Bolechowie.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
18°C 1027 hPa
JUTRO
pogoda
10°C 1025 hPa
POJUTRZE
pogoda
6°C 1014 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Festyn „Bezpieczni w Powiecie Poznańskim” to nie tylko zabawa, ale też edukacja. Zabawie i rozrywce będą towarzyszyć lekcje bezpieczeństwa, które poprowadzą przedstawiciele straży pożarnej, policji oraz straży granicznej.

Jedną z atrakcji będą pokazy w nowoczesnym symulatorze do nauki i doskonalenia gaszenia pożarów. Tego typu trenażer pozwala strażakom sprawdzić się w sytuacjach bardzo zbliżonych do zagrożeń, które mogą na nich czekać podczas prawdziwych akcji. Symulator, znajdujący się na terenie jednostki w Bolechowie, jest jednym z 18 w Polsce. Na pikniku w Bolechowie pojawią się także jednostki konne oraz specjalnie wyszkolone psy, do zwalczania przestępczości – informuje Katarzyna Wozińska-Gracz, Starostwo Powiatowe w Poznaniu.

Organizatorzy przygotowali też mnóstwo atrakcji dla najmłodszych. w specjalnie przygotowanej strefie, w której będą na nich czekać trampoliny, „dmuchańce” a także zdalnie sterowane samochody. Dzieci będą mogły zrobić również olbrzymie bańki mydlane, pobawić się w basenie z piłkami a także stworzyć słodkości podczas warsztatów karmelkowych. Na finał przygotowano – kąpiel w pianie gaśniczej – zapowiada Wozińska-Gracz.

Podczas pikniku strażakom ochotnikom przekazany zostanie specjalistyczny sprzęt. W tym roku 36 jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej otrzyma od starosty poznańskiego 36 prądownic i 108 odcinków węża, za kwotę ponad 97 tysięcy zł – kończy Katarzyna Wozińska-Gracz .

Dla unikowcze przygotowano też poczęstunek – będą pyry z gzikiem, bigos i grochówka.

Reklama