Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
10 3
Reklama

Premier Morawiecki w Poznaniu: „Polska suwerenna była i jest konkretnym wyrazem wiary, wyprowadzonym z korzeni wiary chrześcijańskiej”

sw
czwartek, 13.09.2018 r.
godz. 21.00
sw | czwartek, 13.09.2018 r., godz. 21.00
Premier Morawiecki w Poznaniu: „Polska suwerenna była i jest konkretnym wyrazem wiary, wyprowadzonym z korzeni wiary chrześcijańskiej”
fot. Włodzimierz Hoppel

Szef polskiego rządu przyjechał do stolicy Wielkopolski, aby uczestniczyć w otwarciu zebrania plenarnego Rady Konferencji Episkopatów Europy.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
18°C 1027 hPa
JUTRO
pogoda
10°C 1025 hPa
POJUTRZE
pogoda
6°C 1014 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Zjazd europejskich biskupów rozpoczął się uroczystością w poznańskim Bazarze. 80 hierarchów spotkało się w celu wymiany myśli pomiędzy episkopatami i jednoczenia kościołów z różnych krajów. Wydarzenie wpisuje się także w obchody1050-lecia założenia biskupstwa w Poznaniu. Hasłem tegorocznego zebrania plenarnego jest „Solidarny duch Europy”.

O solidarności mówił także obecny na otwarciu premier Mateusz Morawiecki. Szef polskiego rządu zaznaczył, że współczesne media zbyt rzadko podkreślają rolę chrześcijańskich korzeni w tworzeniu się solidaryzmu społecznego. Zaznaczył też, że to właśnie wiara chrześcijańska pomogła w obronieniu Europy przed atakującymi ją w ostatnich dziesięcioleciach ideologiami. To właśnie głębokie zakorzenienie religii katolickiej, zdaniem premiera, pomogło wyzwolić się Polsce spod panowania Związku Radzieckiego. - Nie byłoby solidarności bez miłosierdzia - twierdzi Morawiecki.

Po uroczystości w Bazarze hierarchowie przenieśli się do kościoła farnego na msze kończącą pierwszy dzień zebrania plenarnego Rady Konferencji Episkopatów Europy. W mszy uczestniczył również premier Morawiecki, wraz z kandydatem na stanowisko prezydenta Poznania, popieranym przez Zjednoczoną Prawicę, dr Tadeuszem Zyskiem.

ZOBACZ VIDEO
arrow
Reklama