Reklama

Miasto przeznaczy miliony zł na Dzielnicowe Centra Sportu

fot. RO Piątkowo
fot. RO Piątkowo

Prezydent Jacek Jaśkowiak i jego zastępca, Tomasz Lewandowski, zapowiadają powstanie w mieście m.in. nowych boisk, pływalni i hal sportowych.

- Jeżeli zamierzamy odnosić sukcesy na igrzyskach olimpijskich i mistrzostwach świata oraz chcemy, by Poznań liczył się w sporcie na mapie Polski i Europy, musimy inwestować w fundamenty - zauważa prezydent Jaśkowiak. Tymi fundamentami mają być nowe kompleksy z obiektami sportowymi w różnych częściach miasta.

Dzielnicowe Centra Sportu mają funkcjonować w ramach struktury POSiR-u i w większości przypadków powstać mają na miejscach już istniejących obiektów, choć przewidziane jest także budowa zupełnie nowej infrastruktury, w lokalizacjach, które dotychczas nie pełniły funkcji sportowych i rekreacyjnych.

Modernizacji poddana zostanie np. Arena, za to możemy spodziewać się 7 pełnowymiarowych boisk do piłki nożnej, dwa kryte lodowiska i trzy hale sportowe. Włodarze planują też inwestycje na Golęcinie, czyli dalsze ulepszanie stadionu żużlowego i kortów tenisowych, budowa treningowej hali lekkoatletycznej oraz pełnowymiarowego boiska do piłki nożnej wraz z bieżnią lekkoatletyczną. Nad jeziorem Maltańskim powstać ma trasa rozdzielająca ciąg pieszy i rowerowy na północnym brzegu jeziora oraz tor rowerowy BMX. Dalsza modernizacja czeka też kąpielisko i infrastrukturę toru regatowego. Sporo nowych miejsc do treningu i rekreacji ma powstać także na obu tarasach Rataj.Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

7℃
3℃
Poziom opadów:
2.5 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
20.03 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro