Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
11 -1
Reklama

Grupa INEA wybuduje sieć światłowodową poza Wielkopolską

red
piątek, 14.09.2018 r.
godz. 12.29
red | piątek, 14.09.2018 r., godz. 12.29
Grupa INEA wybuduje sieć światłowodową poza Wielkopolską

Grupa INEA wygrała rekordową liczbę 19 z 33 obszarów konkursu na budowę sieci w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
10°C 1024 hPa
JUTRO
pogoda
11°C 1021 hPa
POJUTRZE
pogoda
10°C 1017 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Program Operacyjny Polska Cyfrowa to inicjatywa Ministerstwa Cyfryzacji, mająca wyeliminować różnice w dostępie do szerokopasmowego internetu pomiędzy regionami Polski. Nie każdy region naszego kraju posiada tak nowoczesną sieć telekomunikacyjną jak Wielkopolska, która swoją infrastrukturę w tym zakresie w dużym stopniu zawdzięcza dotychczasowym inwestycjom firmy INEA.

Teraz INEA na zlecenie Ministerstwa Cyfryzacji zbuduje sieć także w innych częściach kraju. Należące do Grupy INEA spółki FIBEE I oraz FIBEE IV zwyciężyły w aż 19 z 33 obszarów konkursowych, i w tym tygodniu podpisały ostatnie umowy o dofinansowanie. To oznacza, że w ciągu trzech lat blisko 500 tysięcy gospodarstw domowych poza Wielkopolską uzyska dostęp do nowoczesnej, otwartej sieci światłowodowej w technologii FTTH. 

"Cieszy nas, że jako Grupa INEA jesteśmy częścią tego projektu. Dzięki niemu oraz naszym dodatkowym inwestycjom dostęp do szybkiego internetu światłowodowego otrzyma blisko pół miliona gospodarstw domowych. Co ważne, będzie to sieć otwarta, a więc użytkownicy będą mogli korzystać z oferty różnych dostawców usług. Przed nami wiele nowych wyzwań i sporo pracy. Już niebawem usłyszy o nas cała Polska, dlatego już teraz przygotowujemy się do realizacji tych inwestycji" – mówi Michał Bartkowiak, Członek Zarządu INEA S.A.

Podłączenie pierwszych klientów jest planowane na drugą połowę 2019 roku. To zadanie nie będzie łatwe, bo ministerialny konkurs dotyczył najtrudniejszych pod względem inwestycji obszarów - tam gdzie łatwo można było zbudować sieć i szybko zdobyć klientów, najczęściej już sieci zostały zbudowane.  Całkowita wartość tej inwestycji to ponad 1,3 mld złotych.

INEA to największy multimedialny operator w Wielkopolsce. Świadczy usługi dostępu do internetu, telewizji oraz telefonów stacjonarnych i komórkowych.

Reklama