Reklama

ZDM rozdaje worki i przypomina: trzeba usuwać liście sprzed swojej posesji

fot. ZDM
fot. ZDM

Zarząd Dróg Miejskich przypomina o nieuchronnie zbliżającej się jesieni.

Ta pora roku oznacza m.in. ogromne ilości opadających z drzew liści, które utrudniają utrzymanie porządku miejskich dróg i chodników.

- Zgodnie z art. 5, pkt 1, ust. 4 ustawy z dnia 13 września 1996 roku o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (t.j. Dz.U. z 2017 r., poz. 1287), oczyszczenie nawierzchni chodników położonych bezpośrednio przy granicy działki należy do obowiązków właściciela nieruchomości - informuje ZDM.

Wzorem lat ubiegłych od 17 września do 31 grudnia ZDM organizować będzie akcję odbierania liści. Koszty zakupu i odbioru worków, a także utylizacji odpadów poniesie miasto.

Zgłoszenia przyjmowane będą drogą mailową ([email protected]) i pod numerem telefonu 61 64 77 274. Należy podać nazwę ulicy oraz numer posesji, gdzie ma nastąpić dostawa.

- Worki, w ilości adekwatnej do ilości przydrożnego drzewostanu, będą dostarczane bezpośrednio pod wskazane adresy (umieszczane w furtce bądź przerzucane przez płot posesji). W przypadku wykorzystania wszystkich dostarczonych worków, prosimy o złożenie kolejnego zamówienia - zaznacza ZDM.

Zapełnione worki powinny być pozostawione w miejscu skąd liście były zbierane, na terenie ogólnodostępnym - na poboczu bądź na części chodnika, po stronie posesji. Urzędnicy zaznaczają, że będą przyjmowane wyłącznie worki z liśćmi - nie powinno się wrzucać do innych innych rodzajów odpadów. Ponadto akcja ma na celu uporządkowanie chodników i dróg, a nie przydomowych ogródków - tę kwestię trzeba rozwiązać we własnym zakresie.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Część ostrzeżeń dla Wielkopolski odwołano!
22℃
13℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
11 km
Stan powietrza
PM2.5
6.98 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro