Reklama
Reklama

MTP znowu zorganizuje konferencję klimatyczną ONZ. Tym razem jednak nie w Poznaniu

fot. kultura.poznan.pl
fot. kultura.poznan.pl

- To potwierdzenie kompetencji firmy oraz bardzo wysokiej pozycji wśród organizatorów najważniejszych wydarzeń w Polsce - twierdzi Karolina Nawrot z centrum prasowego MTP.

Międzynarodowe Targi Poznańskie podpisały umowę z Ministerstwem Środowiska, w której zobowiązały się do organizacji logistycznej konferencji klimatycznej COP24 - najważniejszego globalnego forum poświęconego światowej polityce klimatycznej. Powierzenie MTP tak prestiżowego zadania jest efektem dobrych wspomnień przedstawicieli rządu RP i UNFCCC (United Nations Framework Convention on Climate Change) z poznańskiej edycji konferencji, która odbyła się w stolicy Wielkopolski niemal dokładnie dekadę temu. Już pięć lat temu Ministerstwo Środowiska zdecydowało się scedować na poznańskie targi najważniejszą część organizacji konferencji COP19 odbywającej się wówczas na Stadionie Narodowym w Warszawie.

Tym razem jednak, pracownicy poznańskich targów zajmą się organizacją konferencji klimatycznej w Katowicach. Odbędzie się ona w dniach od 3 do 14 grudnia 2018 r. COP24 nie jest jedyną konferencją w owym czasie, towarzyszyć jej ma także 14. sesja Spotkania Stron Protokołu z Kioto (CMP 14) oraz 1. (część 3) Konferencja Stron służącą jako spotkanie stron Porozumienia Paryskiego (CMA1.3). Do stolicy Śląska przybędzie blisko 30 tysięcy gości przedstawicieli wszystkich Stron Konwencji (196 państw i UE), by podejmować decyzje dotyczące dalszych działań na rzecz ochrony klimatu oraz funkcjonowania Konwencji. Wśród nich nie zabraknie też prezydentów, szefów rządów, przedstawicieli różnych szczebli władzy, dyplomacji, organizacji pozarządowych i nauki.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

0℃
-5℃
Poziom opadów:
0.4 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
28.00 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro