Reklama

Mateusz Morawiecki obiecuje budowę nowej autostrady i odbudowę linii kolejowych

zdj. ilustracyjne | fot. BS
zdj. ilustracyjne | fot. BS

W minioną sobotę premier Mateusz Morawiecki był uczestnikiem regionalnej konwencji PiS we Wrocławiu. Premier obiecał między innymi budowę nowej autostrady oraz odbudowę zlikwidowanych linii kolejowych.

Mateusz Morawiecki w swoim wystąpieniu skupił się na wielkich inwestycjach, które PiS chciałoby zrealizować na terenie Dolnego Śląska -Wszyscy mieszkańcy Dolnego Śląską wiedzą jak zakorkowana jest A4, jaka to jest bolączka od Legnicy do Wrocławia i dalej na wschód, ale również od samej granicy autostrada się korkuje. Dlatego dzięki wielkiemu programowi uszczelnienia podatków przeznaczamy dodatkowe kwoty na poszerzenie lub budowę nowej autostrady, dodatkowej - mówił premier polskiego rządu.

Morawiecki stwierdził też, że konieczne jest przywrócenie sprawnej komunikacji publicznej, ale do tego konieczne jest przywrócenie wielu połączeń kolejowych, które zostały zlikwidowane po 1989 roku. Jako przykład takich linii premier podawał szlaki w rejonie Głogowa i Lubina -My odtworzymy te tory kolejowe, to jest w naszym programie - deklarował premier.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

25℃
12℃
Poziom opadów:
6 mm
Wiatr do:
23 km
Stan powietrza
PM2.5
17.26 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro