Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
12 8
Reklama

Tramwaje wróciły na ul. Święty Marcin. „Od pierwszych kursów ruch odbywa się bez utrudnień”

j
poniedziałek, 10.09.2018 r.
godz. 08.00
j | poniedziałek, 10.09.2018 r., godz. 08.00
Tramwaje wróciły na ul.  Święty Marcin. „Od pierwszych kursów ruch odbywa się bez utrudnień”
fot. Włodzimierz Hoppel

Od poniedziałku, 10 września, na odcinek od ul. Gwarnej do al. Marcinkowskiego, wróciło pięć linii dziennych i jedna nocna.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
14°C 1032 hPa
JUTRO
pogoda
12°C 1032 hPa
POJUTRZE
pogoda
16°C 1025 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Po roku i siedmiu dniach od rozpoczęcia prac i zamknięcia dla tramwajów odcinka od ul. Gwarnej do al. Marcinkowskiego i po niedzielnych przejazdach technicznych zgodnie z zapowiedziami na swoje stałe trasy w tym rejonie wróciły linie nr 2, 5, 9, 13, 16 oraz 201. Zatem zanim zaplanujemy swoją trasę warto sprawdzić nowy rozkład jazdy. O szczegółach pisaliśmy tutaj.

Od pierwszych kursów ruch na ulicy Święty Marcin odbywa się bez utrudnień – mówi kierownik ruchu CNR MPK. Tramwaje kursują zgodnie z rozkładem – dodaje. P

amiętajmy, że choć ruch tramwajowy na ul. Święty Marcin zostanie wznowiony, to odcinek tej ulicy od Gwarnej do Ratajczaka wciąż jest placem budowy. Odbiory kończące wszystkie roboty budowlane powinny rozpocząć się 14 stycznia 2019 roku. Planowane zakończenie całego remontu nastąpi w marcu przyszłego roku.

Ulica Św. Marcin wraca do dawnej świetności. Wszyscy, którzy pojadą tędy tramwajami, szczególnie ci którzy mówili że prowadzone są tu jakieś drobne prace, będą mogli zobaczyć i uzmysłowić jaka była rzeczywista skala tej inwestycji – mówił w niedzielę Jacek Jaśkowiak, Prezydent Miasta Poznania. Wymieniono między innymi całą infrastrukturę podziemną, a w najbliższym czasie przywrócona będzie zieleń. Tramwaj będzie także cichy, co jest szczególne ważne dla ludzi mieszkających przy tej ulicy – dodał.

Reklama