Reklama

Tomasz Lipiński wystartuje do Rady Miasta z list komitetu Jarosława Pucka. "Ze szkodą dla Platformy, z zyskiem dla Dobra Miasta"

Informacja została oficjalnie potwierdzona zwołanej dziś konferencji prasowej.

Już wcześniej informowaliśmy, że pojawiły się spekulacje dotyczące startu byłego radnego PO Tomasza Lipińskiego z list komitetu Jarosława Pucka - Dobro Miasta. Dziś potwierdzili to obaj na konferencji prasowej. Chyba już nie jest niespodzianką jeżeli przedstawię kolegę Tomasza Lipińskiego, którego w sumie przedstawiać nie trzeba - ale w nowej roli, jako kandydata do Rady Miasta z naszego komitetu Dobro Miasta z Winograd - mówił podczas konferencji prasowej Jarosław Pucek, kandydat na prezydenta Poznania.

Ja bardzo chciałbym, żeby to mieszkańcy Winograd decydowali, czy dalej mam być radnym. A nie partyjne układanki, partyjna rywalizacja. Tak, że ze szkodą dla Platformy, z zyskiem dla Dobra Miasta Tomasz Lipiński wystartuje w wyborach do Rady Miasta- komentował były radny PO Tomasz Lipiński.

Przypomnijmy w piątek radny Lipiński na portalu społecznościowym, ogłosił, że odchodzi z PO. Natomiast awantura wokół list Koalicji Obywatelskiej rozpętała się w miniony weekend, podczas posiedzenia rady regionu PO. Wówczas radny Lipiński nie został wpuszczony na posiedzenie. Szef wielkopolskiej PO Rafał Grupiński poinformował, że kazał usunąć go z list do Rady Miasta na nadchodzące wybory samorządowe. Został na moją prośbę skreślony ze względu na jego wypowiedzi chociażby dla telewizji poznańskiej, w których dyskredytował naszą pracę w mieście Poznaniu, oraz pracę prezydenta - tłumaczył Rafał Grupiński.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

25℃
18℃
Poziom opadów:
0.6 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
10.19 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro