Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
24 11
Reklama

Jacek Jaśkowiak na konwencji w Warszawie. „Z pewnością obronimy Warszawę, Gdańsk, Szczecin, Wrocław i Poznań przed PiS-em”

j
niedziela, 9.09.2018 r.
godz. 10.29
j | niedziela, 9.09.2018 r., godz. 10.29
Jacek Jaśkowiak na konwencji w Warszawie. „Z pewnością obronimy Warszawę, Gdańsk, Szczecin, Wrocław i Poznań przed PiS-em”
fot. Karolina Adamska - Sobanska

W sobotę w Warszawie zorganizowana została wspólna konwencja wyborcza Platformy Obywatelskiej, Nowoczesnej i Inicjatywy Polskiej. Podczas spotkania głos zabrał też prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
22°C 1012 hPa
JUTRO
pogoda
24°C 1013 hPa
POJUTRZE
pogoda
25°C 1013 hPa

Wspólna konwencja wyborcza Platformy Obywatelskiej, Nowoczesnej i Inicjatywy Polskiej zorganizowana została w celu zainicjowania kampanii Koalicji Obywatelskiej przed wyborami samorządowymi. Przestawione zostało też wspólne hasło wyborcze - „Polska ma przyszłość. Wszystko w Twoich rękach”.

Na scenie przemawiali liderzy PO i Nowoczesnej. - Grzegorz Schetyna i Katarzyna Lubnauer - a także Barbara Nowacka ze stowarzyszenia Inicjatywa Polska. A także prezydenci największych miast – również prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak. Siła w jedności i różnorodności. Poznań najlepiej pokazuje, że właśnie ta różnorodność i ta jedność dają dobre efekty – mówił Jacek Jaśkowiak.

Przed nami wybory samorządowe i zarazem jedna z bitew o demokratyczną, nowoczesną, zakotwiczoną w kulturze europejskiej Polskę. Kluczowa, bo samorządy są fundamentem demokracji, są fundamentem udziału mieszkańców w zarządzaniu – kontynuował. Z pewnością obronimy Warszawę, Gdańsk, Szczecin, Wrocław i Poznań przed PiS-em - dodał.

Prezydent odniósł się również do startu swojej żony Joanny Jaśkowiak w wyborach do sejmiku województwa z ramienia Koalicji Obywatelskiej. W życiu niewiele chyba mnie zaskoczy, ale gdy w zeszłym tygodniu Rafał (Grupiński przyp. red.) pokazał mi podczas obrad zarządu regionu na liście, taką jedną z pań, która podczas czarnego protestu i tej fali protestów, która miała miejsce powiedziała, że jest wku....rzona na rządy PiS - u, to się zdziwiłem- mówił Jaśkowiak.

Reklama