Reklama
Reklama

Jacek Jaśkowiak na konwencji w Warszawie. "Z pewnością obronimy Warszawę, Gdańsk, Szczecin, Wrocław i Poznań przed PiS-em"

fot. Karolina Adamska - Sobanska

W sobotę w Warszawie zorganizowana została wspólna konwencja wyborcza Platformy Obywatelskiej, Nowoczesnej i Inicjatywy Polskiej. Podczas spotkania głos zabrał też prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak.

Wspólna konwencja wyborcza Platformy Obywatelskiej, Nowoczesnej i Inicjatywy Polskiej zorganizowana została w celu zainicjowania kampanii Koalicji Obywatelskiej przed wyborami samorządowymi. Przestawione zostało też wspólne hasło wyborcze - "Polska ma przyszłość. Wszystko w Twoich rękach".

Na scenie przemawiali liderzy PO i Nowoczesnej. - Grzegorz Schetyna i Katarzyna Lubnauer - a także Barbara Nowacka ze stowarzyszenia Inicjatywa Polska. A także prezydenci największych miast - również prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak. Siła w jedności i różnorodności. Poznań najlepiej pokazuje, że właśnie ta różnorodność i ta jedność dają dobre efekty - mówił Jacek Jaśkowiak.

Przed nami wybory samorządowe i zarazem jedna z bitew o demokratyczną, nowoczesną, zakotwiczoną w kulturze europejskiej Polskę. Kluczowa, bo samorządy są fundamentem demokracji, są fundamentem udziału mieszkańców w zarządzaniu - kontynuował. Z pewnością obronimy Warszawę, Gdańsk, Szczecin, Wrocław i Poznań przed PiS-em - dodał.

Prezydent odniósł się również do startu swojej żony Joanny Jaśkowiak w wyborach do sejmiku województwa z ramienia Koalicji Obywatelskiej. W życiu niewiele chyba mnie zaskoczy, ale gdy w zeszłym tygodniu Rafał (Grupiński przyp. red.) pokazał mi podczas obrad zarządu regionu na liście, taką jedną z pań, która podczas czarnego protestu i tej fali protestów, która miała miejsce powiedziała, że jest wku....rzona na rządy PiS - u, to się zdziwiłem- mówił Jaśkowiak.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

25℃
16℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
9 km
Stan powietrza
PM2.5
10.19 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro