Reklama
Reklama

Ratownicy z HCP zanim dostarczą pacjenta na SOR, muszą wypełnić dokumenty i czekać na decyzję urzędnika!

fot. czytelnik
fot. czytelnik

Szpital HCP wprowadza nowe zasady przyjmowania pacjentów od zespołów ratownictwa medycznego, nawet tych w ciężkim stanie.

O sprawie poinformował nas czytelnik, zbulwersowany nowymi zasadami obowiązującymi w szpitalu HCP. Chodzi o to, że od teraz ratownik, nawet ze znajdującym się w ciężkim stanie pacjentem, nie może wjechać na SOR bez decyzji triażysty (od francuskiego słowa "triage" oznaczającego segregowanie, sortowanie).

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA

Problemem jest czas potrzebny na zadośćuczynienie nowo ustanowionej procedurze. W ciężkich przypadkach, które przecież nierzadko na SOR-ze się zdarzają, o uratowaniu lub wyzdrowieniu pacjenta decydować mogą minuty, czy nawet sekundy. Tymczasem według nowego rozporządzenia ratownik nie może wjechać z tym pacjentem na SOR tylko musi iść najpierw z dokumentacją do triażysty i czekać w karetce na jego decyzję.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

-1℃
-6℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
26.91 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro