Reklama

Nowe mieszkania komunalne powstają na Zawadach. "Budowa ma zakończyć się w listopadzie"

fot. ZKZL
fot. ZKZL

Na ulicy Zawady wybudowane zostaną dwa czterokondygnacyjne bloki - łącznie z 46 mieszkaniami.

Przy ulicy Zawady powstanie łącznie 46 mieszań z balkonami - 31 to lokale dwupokojowe, o powierzchni około 50 metrów kwadratowych. Będą też mieszkania dwupokojowe z aneksem kuchennym, a także mniejsze - 38 metrowe. Trzy mieszkania będą dostosowane dla osób niepełnosprawnych. Będzie też zieleń, plac zabaw dla najmłodszych, nowe drogi i chodniki oraz parkingi.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 r. korzystanie z bezklasowych kotłów jest karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Zgłoś się i otrzymaj nawet 40 000 zł.
REKLAMA

Prace przebiegają w bardzo dobrym tempie. Obecnie trwają roboty wykończeniowe wewnątrz obu budynków. W przypadków jednego z nich budowlańcy pracują jeszcze nad elewacją. Jednocześnie zagospodarowywany jest teren wokół bloków. Zgodnie z umową budowa ma zakończyć się do końca listopada - informuje Magdalena Gościńska z ZKZL.

Przypomnijmy, że oferta skierowana była do obecnych najemców miejskich mieszkań, którzy nie mają zaległości czynszowych. Chęć zamiany dotychczas zajmowanego lokalu na nowo budowany na Zawadach zgłosiło ponad 180 najemców. Ostatecznie na rozpatrzenie wniosku o zamianę czeka około 100 rodzin. W przyszłym tygodniu komisja zajmie się wyborem rodzin, które już wkrótce będą mogły przeprowadzić się do nowych "M" - kończy Gościńska.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

28℃
16℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
12.67 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro