Reklama
Reklama

Jest kolejny przetarg na budowę nowego schroniska. "Ma być jednym z najnowocześniejszych i najlepiej zaprojektowanych schronisk dla zwierząt w Polsce"

Wizualizacja | fot. Materiały prasowe
Wizualizacja | fot. Materiały prasowe

Poprzedniego postępowania nie udało się rozstrzygnąć, ponieważ oferty znacznie przekraczały budżet inwestycji.

Wracamy do sprawy schroniska dla zwierząt, które ma powstać przy ulicy Kobylepole. Pierwszy przetarg na jego budowę został ogłoszony w marcu. Po tym jak firmy, które zgłosiły się zaproponowały wyższe sumy niż budżet inwestycji został on unieważniony. Teraz, urzędnicy zapewniają, że za dwa lata schronisko przy ul. Kobylepole będzie gotowe.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA

Schronisko ma powstać na 5-hektarowej działce. Ma być jednym z najnowocześniejszych i najlepiej zaprojektowanych schronisk dla zwierząt w Polsce. A co najważniejsze zwierzęta w tym miejscu mają mieć zapewnione komfortowe warunki. Będą mieszkały w ogrzewanych pomieszczeniach z obszernymi wybiegami. Znajdzie się też miejsce na zwierzęta, których teraz nie ma gdzie trzymać - jak króliki czy szczury. Koty wreszcie nie będą musiały przebywać w klatkach, bo zamieszkają w szeregu małych kociarni. Psy nie będą tak szczekać, ponieważ nie będą siebie nawzajem widzieć. Zwierzęta będą mniej zestresowane, a samo schronisko - bardziej ciche (naturalną barierą akustyczną będą też dwa nasypy kolejowe biegnące wzdłuż linii działki) - informuje Małgorzata Lamperska, rzecznik poznańskiego schroniska.

Zgodnie z zapowiedziami w nowym obiekcie ma się też znaleźć większe i nowocześnie wyposażone zaplecze weterynaryjne. Będzie też przestrzeń na organizację spotkań edukacyjnych dla dzieci i młodzieży, wykładów behawiorystów czy kursów dla przyszłych właścicieli zwierząt czy imprez oraz kawiarnia i sklep z artykułami zoologicznymi. Schronisko ma być miejscem, do którego przychodzi się nie tylko, aby adoptować zwierzęta czy poszerzyć swoją wiedzę na ich temat. Stanie się prawdziwym centrum zwierząt. Będzie tu można skorzystać z usług specjalistów (np. lekarza weterynarii, groomera czy trenera) lub ciekawie spędzić czas ze swoim pupilem. Katalog tych usług pozostaje wciąż otwarty, a podczas budowy schroniska będziemy pragnęli wzbudzić zainteresowanie współpracą z Miastem podmiotów prywatnych oraz zachęcić je do zainwestowania w sąsiedztwie nowej inwestycji. Zapewniamy dostęp do uzbrojonego przez Miasto, atrakcyjnie umiejscowionego terenu - dodaje Lamperska.

Natomiast obok obiektu powstaną owoczesne i ogólnodostępne wybiegi dla psów wyposażone w profesjonalną infrastrukturę. Będzie też pole grillowe i atrakcje dla dzieci oraz parking.

Całość ma kosztować 30 milionów złotych. W nowym schronisku dach nad głową znajdzie nawet 700 zwierząt. Pieniądze pochodzą w całości z budżetu miasta. W obecnym schronisku przy ul. Bukowskiej przebywa około 370 zwierząt. Obiekt ten pochodzi z lat 60, jest już przestarzały i nie spełnia dzisiejszych standardów.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Kolejne ostrzeżenie meteo dla całego województwa! Uwaga na drogach i chodnikach!
-1℃
-2℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
98.06 μg/m3
Zły
Zobacz pogodę na jutro