Reklama
Reklama

Rower miejski z kolejnym rekordem. Trzy miliony wypożyczeń od 2012 roku

fot. UMP

W lipcu informowaliśmy, że w tym roku poznański rower miejski po raz pierwszy zanotował milion wypożyczeń w jednym sezonie.

W środę Urząd Miasta pochwalił się kolejnym rekordem. 31 sierpnia poznański rower miejski zanotował trzy miliony wypożyczeń od początku istnienia -System roweru miejskiego działa w Poznaniu od 15 kwietnia 2012. Przez pierwsze trzy sezony liczba rowerów i wypożyczeń nie zapowiadały popularności miejskiej wypożyczalni jednośladów. Przez te trzy lata było niecałe 200 tysięcy wypożyczeń. W trakcie kolejnych czterech sezonów - już ponad 2,8 miliona - informuje Urząd Miasta.

Przyjdź do Renault wybierz swój model w atrakcyjnej cenie i zyskaj nawet do 12.000! Auto Compol S.A. Poznań, Kazimierza Wielkiego 1 oraz Dąbrowskiego 449 zaprasza.
REKLAMA

Dziś poznański rower miejski to 113 stacji i 1200 rowerów. Wraz z końcem sezonu kończy się umowa z obecnym operatorem roweru, ale już ogłoszono przetarg na wybór nowego. W przyszłym roku na poznańskich ulicach oprócz dotychczasowych rowerów, pojawią się tak zwane rowery czwartej generacji, które wyposażone będą w nadajnik GPS. Będzie je można zostawiać poza wyznaczonymi stacjami.

Reklama

Najpopularniejsze komentarze

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Forum

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

24℃
17℃
Poziom opadów:
4.7 mm
Wiatr do:
12 km
Stan powietrza
PM2.5
0.00 μg/m3
Zobacz pogodę na jutro