Reklama
Reklama

Rower miejski z kolejnym rekordem. Trzy miliony wypożyczeń od 2012 roku

fot. UMP

W lipcu informowaliśmy, że w tym roku poznański rower miejski po raz pierwszy zanotował milion wypożyczeń w jednym sezonie.

W środę Urząd Miasta pochwalił się kolejnym rekordem. 31 sierpnia poznański rower miejski zanotował trzy miliony wypożyczeń od początku istnienia -System roweru miejskiego działa w Poznaniu od 15 kwietnia 2012. Przez pierwsze trzy sezony liczba rowerów i wypożyczeń nie zapowiadały popularności miejskiej wypożyczalni jednośladów. Przez te trzy lata było niecałe 200 tysięcy wypożyczeń. W trakcie kolejnych czterech sezonów - już ponad 2,8 miliona - informuje Urząd Miasta.

Studiujesz? Chcesz poznać pracę dla miasta? Wiosenne staże studenckie w Urzędzie Miasta Poznania. Do 1 marca br. aplikuj na www.poznan.pl/mim/staz/
REKLAMA

Dziś poznański rower miejski to 113 stacji i 1200 rowerów. Wraz z końcem sezonu kończy się umowa z obecnym operatorem roweru, ale już ogłoszono przetarg na wybór nowego. W przyszłym roku na poznańskich ulicach oprócz dotychczasowych rowerów, pojawią się tak zwane rowery czwartej generacji, które wyposażone będą w nadajnik GPS. Będzie je można zostawiać poza wyznaczonymi stacjami.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

9℃
1℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
7.50 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro