Reklama
Reklama

Rozpoczęła się rozbudowa autostrady A2

fot. Przemysław Piątkowski/PAP
fot. Przemysław Piątkowski/PAP

Dziś autostradą A2 możemy dojechać do Warszawy, ale docelowo powinna ona prowadzić aż do wschodniej granicy kraju. W środę zrobiono ku temu pierwszy krok.

W środę rozpoczęły się prace przy budowie piętnastokilometrowego odcinka Warszawa - Mińsk Mazowiecki -Autostrada A2 docelowo połączy zachodnią i wschodnią granicę naszego kraju. Dzisiaj inaugurujemy budowę autostrady A2 na wschód od Warszawy. Za 2 lata pojedziemy ekspresową Południową Obwodnicą Warszawy i dalej autostradą w kierunku Mińska Mazowieckiego - powiedział wiceminister infrastruktury Marek Chodkiewicz w trakcie inauguracji budowy.

Inwestycję realizuje firma Polaqua, która w lipcu 2017 roku podpisała kontrakt na budowę powyższego odcinka w systemie "projektuj i buduj". Wykonawca wybuduje dwujezdniową trasę, po dwa pasy ruchu w obu kierunkach. Koszt inwestycji to ponad 500 mln złotych, a droga powinna być gotowa do czerwca 2020 roku.

Jednocześnie cały czas trwają prace nad przygotowaniem rozbudowy do granicy z Białorusią. Do wschodniej granicy powinniśmy dojechać w 2024 roku.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

22℃
12℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
11 km
Stan powietrza
PM2.5
8.55 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro