Reklama
Reklama

Łódzkie MPK delegowało pracowników do fabryki Solarisa w Bolechowie

fot. Solaris Bus&Coach
fot. Solaris Bus&Coach

Łódzkie MPK nawiązało nietypową współpracę z firmą Solaris. Pracownicy przewoźnika są delegowani do pracy przy montażu autobusów w fabryce w podpoznańskim Bolechowie.

Solaris od dłuższego czasu zmaga się z dużą ilością zamówień, do której potrzeba większej niż zwykle liczby pracowników. Jednym z rozwiązań problemu jest współpraca z MPK Łódź. Przewoźnik deleguje do pracy w Bolechowie swoich pracowników - Pierwsza, sześcioosobowa grupa pracowników Zakładu Techniki wyjechała do Bolechowa w marcu i pracowała tam przez trzy miesiące - mówi w rozmowie z portalem Transport Publiczny Jolanta Baranowska, inspektor w Biurze Rzecznika Prasowego i Nowych Mediów Urzędu Miasta Łodzi i dodaje - Teraz w Solarisie rozpocznie pracę aż 20 elektryków i mechaników pojazdów zatrudnionych w Zakładzie Techniki MPK - Łódź.

Prowadzisz firmę? Zgłoś się do bezpłatnego konkursu Poznański Lider Przedsiębiorczości. Czytelne zasady, prosty formularz, łatwe zgłoszenie. Czekamy na Ciebie do końca lutego.
REKLAMA

Pracownicy delegowani do Bolechowa zgłaszają się "na ochotnika", ale z tym nie ma większego problemu, bo delegacja przekłada się na poziom wypłat. Delegowani pracownicy otrzymują diety oraz dodatkowe premie. Zyskiem łódzkiego przewoźnika są natomiast nowe kompetencje pracowników, którzy pracują między innymi przy montażu nowoczesnych autobusów elektrycznych.

Obecna grupa łódzkich pracowników będzie pracowała w Bolechowie do końca roku.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

10℃
6℃
Poziom opadów:
4.1 mm
Wiatr do:
24 km
Stan powietrza
PM2.5
1.25 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro