Reklama
Reklama

Modertrans chce sprzedawać tramwaje za granicę i pokazuje pierwsze zdjęcie Moderusa Gamma dla Poznania

To jedyne opublikowane dotąd zdjęcie Moderusa Gamma w barwach dla Poznania | fot. Modertrans Poznań
To jedyne opublikowane dotąd zdjęcie Moderusa Gamma w barwach dla Poznania | fot. Modertrans Poznań

Poznański Modertrans w ostatnich latach zrobił sporą karierę w polskich miastach, ale dostarczał do nich głównie tańsze, tylko częściowo niskopodłogowe tramwaje Moderus Beta. Przełomem dla firmy ma być nowoczesny Moderus Gamma.

Moderus Gamma to całkowicie nowy, niskopodłogowy tramwaj zaprojektowany przez poznańskiego producenta. Pierwszym miastem, które zamówiło pięćdziesiąt takich pojazdów jest Poznań. Jeszcze w tym roku pierwsze Moderusy Gamma mają trafić do poznańskiego MPK, a w środę producent zaprezentował pierwsze, nieco enigmatyczne zdjęcie tramwaju w poznańskim malowaniu.

Okazuje się też, że poznańskie tramwaje mogą wkrótce trafić na Łotwę. Modertrans wystartował w przetargu na dostawę tramwajów dla łotewskiej Lipawy -Zaoferowaliśmy całkowicie niskopodłogowy tramwaj z rodziny Moderus Gamma. Całkowita wartość naszej oferty to 12,6 mln euro. Składa się na nią dostawa sześciu tramwajów wraz z wyposażeniem specjalistycznym dla zajezdni, przeprowadzenie szkoleń dla pracowników zamawiającego i 36-miesięczny serwis gwarancyjny - informuje poznański producent na łamach portalu Transport Publiczny.

Konkurentami poznańskiego producenta sąKončar Electric Vehicles z Chorwacji i Railvec z Litwy, ale z informacji przekazywanych przez branżowy portal wynika, że oferta z Litwy została już odrzucona.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Niebezpieczna pogoda. Między innymi dla Poznania i powiatu ostrzeżenia drugiego stopnia!
24℃
16℃
Poziom opadów:
1.4 mm
Wiatr do:
12 km
Stan powietrza
PM2.5
4.87 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro