Reklama

W Poznaniu powstaną trzy nowe pomniki

fot. archiwum
fot. archiwum

Sprawą budowy nowych pomników zajęli się radni na sesji Rady Miasta. Wydano zgodę na budowę trzech obiektów.

Najważniejsze decyzje dotyczyły pomnika Wypędzonych Wielkopolan, którego powstanie planowane jest od lat. Teraz Jacek Jaśkowiak podjął decyzję o sfinansowaniu konkursu na projekt pomnika oraz jego budowie z pieniędzy miasta. Wsparcie finansowe zadeklarował też marszałek województwa, a prośba o pomoc trafiła również do wojewody.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 r. korzystanie z bezklasowych kotłów jest karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Zgłoś się i otrzymaj nawet 40 000 zł.
REKLAMA

Radni wyrazili też zgodę na budowę pomnika Żołnierzy Wyklętych, który postawić chce z własnych środków Wielkopolskie Stowarzyszenie Upamiętnienia Żołnierzy Wyklętych. Natomiast wniosek o ustawienie obelisku upamiętniającego setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości oraz Powstania Wielkopolskiego złożył Urząd Wojewódzki oraz IPN. Również w tym wypadku radni zaakceptowali wniosek.

Wiadomo, że obelisk powstanie przed siedzibą Urzędu Wojewódzkiego. Nie wiadomo, gdzie powstaną pomniki Wypędzonych Wielkopolan oraz Żołnierzy Wyklętych.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

29℃
16℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
9.69 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro