Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
0 -4
Reklama

Tramwaje za tydzień wracają na Święty Marcin, ale będą utrudnienia dla samochodów

sk
wtorek, 4.09.2018 r.
godz. 11.10
sk | wtorek, 4.09.2018 r., godz. 11.10
Tramwaje za tydzień wracają na Święty Marcin, ale będą utrudnienia dla samochodów
Aktualny stan prac fot. Filip

Zgodnie z nieoficjalnymi informacjami urzędnicy zapowiedzieli powrót tramwajów na Święty Marcin.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
1°C 1029 hPa
JUTRO
pogoda
0°C 1021 hPa
POJUTRZE
pogoda
1°C 1020 hPa
zakładka
WIADOMOŚCI
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Remont rozpoczął się rok temu. Pierwotnie przywrócenie ruchu bimb miało nastąpić do 20 września, ostatecznie termin ten udało się skrócić o kilka dni. Obecnie montowane są słupy trakcyjne, pojawia się również oznakowanie informujące o nowej organizacji ruchu. W niedzielę wykonane zostaną przejazdy techniczne. We wtorek 11 września, od pierwszych kursów porannych, Świętym Marcinem przejadą tramwaje z pasażerami.

To oznacza zmiany na trasach linii nr 2, 5, 9, 13, 16 oraz 201. Ponadto likwidacji ulegną linie 23 i 29, a w noce z poniedziałków na wtorki - czasowo - zamiast dotychczasowej linii autobusowej nr 231 uruchamiana będzie linia tramwajowa nr 202. Pełen schemat sieci tramwajowej można znaleźć na załączonej grafice.

Wznowienie ruchu tramwajów nie oznacza końca prac. Okolice torowiska wciąż będą placem budowy, a odbiory techniczne mają rozpocząć się w połowie stycznia.

Na zmiany muszą przygotować się również kierowcy. - W związku z pracami od czwartku, 6 września, zmieni się organizacja ruchu na ul. Św. Marcin pomiędzy ul. Ratajczaka a Piekary. Odcinek ten zostanie wyłączony dla ruchu samochodowego. Z zachowaniem szczególnej ostrożności poruszać będą się mogły po nim jedynie pojazdy właścicieli położonych tam posesji oraz samochody dostawcze, dowożące towary do działających tam punktów handlowych i usługowych. Od czwartku obowiązywał będzie też tam całkowity zakaz postoju. W związku z powrotem tramwaju zlikwidowane zostaną funkcjonujące do tej pory dodatkowe miejsca parkingowe. Do tego czasu wszystkie samochody pozostawione w tych miejscach będą musiały zostać usunięte. Auta nieusunięte przez właścicieli będą usuwane na ich koszt przez służby miejskie - informują miejscy urzędnicy.

Reklama