Reklama
Reklama

Kolejny społecznik powalczy z Jackiem Jaśkowiakiem w nadchodzących wyborach

fot. Zielony Grunwald @ FB
fot. Zielony Grunwald @ FB

Włodzimierz Nowak, aktywista z Grunwaldu ogłosił start w wyścigu o fotel prezydenta Poznania z list komitetu "Poznań Odnowa".

Nowy kandydat na prezydenta miasta do niedawna był członkiem społecznej koalicji Prawo do Miasta. Społecznik wywodzi się z inicjatywy Zielony Grunwald, ale w lipcu opuścił jej szeregi. - Prawo do Miasta było niechętne uczciwemu rozliczeniu rządów mijającej kadencji, w których niepowodzeniach miało swój istotny udział, szczególnie poprzez wiceprezydenturę swojego członka Macieja Wudarskiego - tłumaczy swoje odejście Nowak w rozmowie z portalem Onet.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA

- Decyzja została podjęta w ubiegłym tygodniu. Zarejestrowaliśmy formalnie komitet "Poznań Odnowa", zgłoszenie zostało przyjęte w środę. To świeża sprawa, dlatego nie mogę zdradzić zbyt wielu szczegółów. W tym tygodniu przedstawię ideę i założenia komitetu - mówi Onetowi Nowak. W dalszej kolejności ujawniona będzie lista kandydatów komitetu "Poznań Odnowa". Według zapowiedzi Nowaka mają to być ludzie zaangażowani społecznie w życie miasta i zarazem rozczarowani tempem zmian w zarządzaniu Poznaniem za kadencji Jacka Jaśkowiaka. - Obecnie mamy do czynienia z bardzo wolnym rozwojem Poznania, który odstaje od innych polskich miast. 20 lat temu Poznań spadł z pierwszej ligi do drugiej, teraz jest już w trzeciej. Tego nie akceptujemy - mówi Włodzimierz Nowak.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

-2℃
-6℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
39.37 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro